Masooma Haq

18. 12. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Ředitel Národní zpravodajské služby John Ratcliffe podle korespondentky CBS Catherine Herridgeové potvrdil, že do voleb v USA v roce 2020 došlo k zásahům ze zahraničí.

„Ratcliffe vede 17 zpravodajských agentur a má přístup k nejvíce utajovaným informacím, které má vláda USA. A řekl CBS News, že v listopadu tohoto roku došlo k zahraničním zásahům z Číny, Íránu a Ruska, a očekává veřejnou zprávu o těchto zjištěních v lednu,“ uvedla Herridgeová již 3. prosince 2020.

Ratcliffova kancelář neodpověděla okamžitě na žádost The Epoch Times o potvrzení zprávy.

Podle Ratcliffa představuje největší hrozbu čínský totalitní režim. V článku z 3. prosince 2020 publikovaném v The Wall Street Journal uvedl, že čínská komunistická strana „dnes představuje největší hrozbu pro Ameriku a největší hrozbu pro demokracii a svobodu na celém světě od druhé světové války“.

Kancelář ředitele Národní zpravodajské služby (NZS) mezitím potvrdila, že jejich připravovaná zpráva obsahuje informace o „relevantních“ zahraničních hrozbách v průběhu nedávných voleb.

„Zpravodajská komunita od voleb dostává relevantní zprávy a řada agentur ještě nedokončila koordinaci produktu,“ uvedla mluvčí úřadu NZS Amanda Schochová a dodala, že Ratcliffe je i nadále odhodlán k urychlenému vydání zprávy.

Kancelář ředitele NZS ve středu uvedla, že zpravodajská komunita oznámila Ratcliffeovi, že nedodrží termín 18. prosince stanovený výkonným nařízením prezidenta Donalda Trumpa k předložení zprávy o zahraničních hrozbách během listopadových voleb, protože „agentury ještě nedokončily koordinaci produktu“.

„Dnes odpoledne bylo NZS oznámeno zpravodajskými úředníky, že zpravodajská komunita nedodrží termín 18. prosince stanovený výkonným nařízením a Kongresem, aby předložila utajované hodnocení komunity o zahraničních hrozbách pro americké volby v roce 2020,“ uvedla mluvčí úřadu NZS Amanda Schochová 16. prosince 2020.

18. prosince je den, kdy uplyne 45 dní po všeobecných volbách, které se konaly 3. listopadu 2020. Je to zároveň termín, kdy se podle Trumpova výkonného nařízení z roku 2018 očekává, že NZS předloží zprávu o tom, zda došlo k „v maximální možné míře zjistitelným“ pokusům o narušení voleb, jaká byla povaha takových zásahů, použitých metod, kdo byl do nich zapojen a pověřen takovým úsilím.

Podle posledních aktuálních zpráv bude NZS schopna zprávu předložit až v lednu 2020. Více zde…

Překlad článku byl redakčně upraven a zkrácen. Originál článku naleznete zde. Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil a upravil M. K.

K této zprávě přispěly redaktorky Mimi Nguyen Ly a Isabel Van Brugen.

Související články

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO
Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO

Maďarský parlament dnes schválil vstup Švédska do NATO.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…