Jack Phillips

4. 12. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

V důsledku zveřejnění videozáznamu zachycujícího zaměstnance centra pro sčítání hlasů v okrese Fulton, jak v nočních hodinách, bez dozoru a po uzavření pracovního dne, vybalují uschované kufry s hlasovacími lístky, vyzval guvernér státu Georgie státního tajemníka Brada Raffenspergera, aby nařídil audit.

Videozáznam byl prezentován v rámci slyšení před zákonodárci státu Georgie, které se konalo 3. prosince 2020.

Jenna Ellisová, advokátka kampaně prezidenta Trumpa, uvedla, že byla šokována, když videozáznamy uviděla. „Místnost byla pracovníky opuštěna ve 22:30. Čtyři lidé v místnosti zůstávají. Tisíce hlasovacích lístků vytáhli zpod stolu v kufrech a skenovali,“ napsala na Twitteru.

Videozáznam na slyšení před zákonodárci státu Georgie prezentovala Jacki Picková, právnička, která se dobrovolně angažuje v právním úsilí kampaně prezidenta Trumpa. Uvedla, že jejich tým obdržel videozáznamy z centra pro sčítání hlasů State Farm Arena v okrese Fulton ve státu Georgie.

Volby v USA 2020: Co se stalo během volební noci v Atlantě?
https://www.youtube.com/watch?v=BZm1h4NsfpE
Kufry s hlasy, noční počítání hlasů – podezření z podvodů.

Při prezentování videozáznamu popisuje situaci zachycenou na časové ose: „Všichni odcházejí pryč, včetně republikánských pozorovatelů a tisku, ale čtyři lidé zůstávají na místě a pokračují v počítání a tabelování až do noci.“

Čtyři lidé na záznamu sčítají hlasovací lístky bez jakéhokoliv dohledu do přibližně 1 hodiny ranní.

Jacki Picková dále během promítání videozáznamu upozornila na to, že tito čtyři volební pracovníci okresu Fulton čekají ve svých skenovacích oblastech, dokud pozorovatelé a reportéři neodejdou z místnosti. Poté začínají „skenovat hlasovací lístky“.

https://www.youtube.com/watch?v=keANzinHWUA
Prezentace videozáznamů na slyšení v Georgii.

Poté zaměstnanci v 23:00, jakmile byli všichni pryč, vytahují kontejnery, které vypadají jako kufry, uvedla Picková a položila otázku, zda je normální postup „ukládat kufry s hlasovacími lístky pod stůl zakrytý ubrusem“.

Podle Pickové se celá situace nejeví jako normální postup.

David Shafer, předseda republikánské strany v Georgii, napsal: „Náš postoj se nemění. Hlasovací lístky byly počítány nezákonně a tajně.“

„I kdyby byli přítomni státní pozorovatelé, zákon stále vyžaduje, aby sčítání hlasovacích lístků bylo přístupné pozorovatelům kandidujících stran a veřejnosti. Videozáznam však ukazuje, že nebyli přítomni ani státní pozorovatelé,“ řekl Shafer.

Po zveřejnění videozáznamu nastala diskuse mezi státními úředníky a žalující stranou. Dosud však nebylo objasněno, proč boxy vypadající jako „kufry“ byly uschovány pod stolem a byly pracovníky vytaženy v době, kdy byli všichni ostatní požádáni, aby odešli domů. Nebylo rovněž objasněno odkud byly „kufry“ na místo dopraveny a kdo je umístil pod stůl zakrytý černým ubrusem.

Reakce státních úředníků a diskusi okolo videozáznamu naleznete v původním článku zde.

Z původních článků Jacka Phillipse, Katabelly RobertsovéZacharyho Steibera z newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.


Volby USA: Přehled zpráv – 13.12.2020

Související články

Přečtěte si také

Jak jste to dokázali? Modlili jsme se. Nejoblíbenější světový vůdce o vítězství nad gangy
Jak jste to dokázali? Modlili jsme se. Nejoblíbenější světový vůdce o vítězství nad gangy

Tucker Carlson v rozhovoru s Nayibem Bukelem konstatuje, že pokud se malá a chudá země jako Salvador dokázala bez mezinárodní pomoci zbavit násilí a organizovaného zločinu, dokáže to i každý jiný stát.

Fotografie Mléčné dráhy roku 2024 přináší ty nejoslnivější fotografie naší galaxie – každý snímek má příběh k vyprávění
Fotografie Mléčné dráhy roku 2024 přináší ty nejoslnivější fotografie naší galaxie – každý snímek má příběh k vyprávění

Nejlepší snímky Mléčné dráhy pořízené po celém světě.

Indické volby jsou vítězstvím, vítězstvím a zase vítězstvím na celé čáře
Indické volby jsou vítězstvím, vítězstvím a zase vítězstvím na celé čáře

Dlouholeté klišé říká, že každé tvrzení o Indii je pravdivé, ale stejně tak je pravdivý i opak.

Fanoušci cestující do Německa na Euro by měli počítat se zdržením na hranicích
Fanoušci cestující do Německa na Euro by měli počítat se zdržením na hranicích

Čeští fanoušci by měli počítat se zdržením kvůli přísnějším kontrolám německé policie na hranicích - na dálnicích, silnicích i ve vlacích.

Za 77 tanků Leopard 2A8 by měla česká vláda zaplatit 52 miliard, oznámil Fiala
Za 77 tanků Leopard 2A8 by měla česká vláda zaplatit 52 miliard, oznámil Fiala

Vláda dnes udělala další krok k jejich nákupu, rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s dalšími evropskými zeměmi v čele s Německem.