Ivan Pentchoukov

3. 12. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Americké ministerstvo spravedlnosti (MS) vydalo prohlášení v reakci na článek tiskové agentury Associated Press, který citoval ministra spravedlnosti Williama Barra a uváděl, že „doposud jsme nezaznamenali podvody v rozsahu, který by mohl mít vliv na jiný výsledek voleb“.

„Některá média nesprávně uvedla, že MS ukončilo vyšetřování volebních podvodů a oznámilo nulový nález podvodu ve volbách. To není to, co Associated Press uvádí, ani to, co uvedl ministr spravedlnosti,“ oznámila mluvčí ministerstva spravedlnosti, informovala o tom reportérka CBS News Catherine Herridgeová.

„Ministerstvo bude i nadále co nejrychleji přijímat a energicky sledovat všechna konkrétní a důvěryhodná obvinění z podvodu.“

Deník Epoch Times se obrátil na MS, aby potvrdilo prohlášení, ale prozatím jsme neobdrželi okamžitou odpověď.

Ministerstvo spravedlnosti se ohradilo proti chybné interpretaci médií o „ukončeném vyšetřování volebních podvodů s nulovým nálezem“. Nadále přijímá a šetří důvěryhodná obvinění.

9. listopadu citovala americká média z interního dokumentu zaslaného ministrem Barrem, kterým pověřil federální žalobce v zemi k prošetření zásadních obvinění z volebních neregulérností.

„Zmocňuji vás k prošetření zásadních obvinění z neregulérnosti voleb a započítávání hlasů před oficiálním potvrzením volebních výsledků ve vašich jurisdikcích v určitých případech, jak už jsem ve specifických případech udělal. Taková vyšetřování a kontroly mohou být provedeny v případě jasných a zjevně věrohodných obvinění z neregulérností, které, pokud by se ukázaly jako pravdivé, by potenciálně mohly ovlivnit výsledek federálních voleb v jednotlivých státech,“ píše se v části dvoustránkového dokumentu. Více zde…

V souvislosti s obavami republikánů ohledně možných volebních podvodů skrze korespondenční hlasování (hlasy odevzdané poštou) se Barr 2. září 2020 v rozhovoru pro CNN vyjádřil, že je obeznámen s několika „velmi rozsáhlými“ vyšetřováními volebních podvodů týkajících se korespondenčního hlasování v některých státech.

„Tohle je hra s ohněm. Jsme velmi těsně rozdělenou zemí [míněna je vyrovnanost volebních preferencí mezi demokraty a republikány, pozn. red.] a lidé musí mít důvěru ve volební výsledky a legitimnost vlády. A lidé, kteří se pokoušejí změnit pravidla metodologie – která je z podstaty věci velmi náchylná k podvodu a nátlaku – jsou lehkomyslní a nebezpeční,“ řekl v zářijovém rozhovoru Barr.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.


https://www.youtube.com/watch?v=DhvrsmlmP-s

Související články

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.