Jack Phillips

30. 11. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Žena ve Wisconsinu byla obviněna z volebního podvodu poté, co prokurátoři nabyli důvodného podezření, že vyplnila a zaslala hlasovací lístek jménem své životní partnerky, která zemřela na začátku roku 2020.

Christine Daikawa (48 let) z Cedarburgu čelí obvinění z nepravdivého prohlášení, kterým získala hlasovací lístek a hlasovala. Dále je obviněna ze zločinu volebního podvodu spáchaného vydáváním se za voliče, uvedli úředníci podle JSOnline.

Tracie Setteová, úřednice města Cedarburg, vyšetřovatelům řekla, že když se volební pracovníci pokusili v den voleb přihlásit k poštovnímu hlasovacímu lístku, viděli, že volička Elizabeth „Lizzy“ Larsonová již zemřela. Podle úředníků tento hlas nebyl započítán.

Úředníci zjistili, že Larsonová požádala o hlasování poštou v březnu 2020 a zemřela v červenci 2020. Úředníci však později zjistili, že Daikawa se v té době na žádost podepsala jako svědek a uvedla adresu v Thiensville.

Úředníci pro JSOnline uvedli, že hlasovací lístek od Larsonové byl doručen do schránky na místní radnici 3. listopadu 2020, i když není jasné, zda jej tam vhodil zaměstnanec pošty nebo jiná osoba.

Podle článku Daikawa přiznala úředníkům, že se dopustila volebního podvodu, a je na cestě do vězení. Údajně také řekla: „Ano, udělala jsem to, ale nechtěla jsem.“

„Myslím, že v tomto případě bylo pokušení příliš silné,“ uvedl cedarburský policejní vyšetřovatel David Dudash v rozhovoru pro TMJ4. Dudash dále řekl, že Daikawa přiznala, že hlasovací lístek Larsonové sama vyplnila.

„Chvíli se dívala na hlasovací lístek, zhluboka se nadechla a řekla, že spáchala volební podvod,“ řekl Dudash.

Vyšetřovatel uvedl, že se snažil zjistit, jestli pachatelka nechtěla třeba dostát poslednímu přání své partnerky, ale Daikawa prý řekla, že tomu tak není. Její partnerka by to podle ní neschvalovala, protože věřila v demokracii, a že by určitě byla proti volebnímu podvodu.

Začátkem listopadu 2020 upozorňovala na případy, kdy zjevně hlasovali zesnulí voliči, také volební kampaň prezidenta Donalda Trumpa.

Tento týden právník v okrese Madison v New Yorku uvedl, že zesnulí voliči zjevně odevzdali hlasovací lístky v těsném závodě o poslanecký mandát v Kongresu USA, o který soupeří demokrat Anthony Brindisi a Claudia Tenneyová za republikány.

„Toto je známý problém hlasování poštou. Mělo by se to vyšetřit,“ řekl státní volební úředník Doug Kellner pro NY Post s odkazem na zesnulé voliče, kteří ve volbách údajně hlasovali. Řekl také novinářům, že odeslat hlasovací lístek jménem mrtvé osoby je trestné.

Daikawa by se měla před soud dostavit 14. prosince 2020 v okrese Port Washington ve státě Wisconsin.

Podobné problémy jsou však podle analytiků také v Michiganu.

Podle analýzy volebních údajů zpracované společností Big Data Poll bylo ve státě Michigan odhaleno přibližně 9 500 potvrzených nebožtíků, kteří podali volební lístky k hlasování v prezidentských volbách v USA.

U těchto 9 500 „voličů“ bylo potvrzeno úmrtí prostřednictvím oficiální databáze Social Security Death Index (SSDI). Jejich jména jsou uvedena ve státní volební databázi jako lidé, kteří odevzdali své hlasovací lístky. Více zde…

Prozatím však nebyly oficiálně odhaleny žádné hlasovací lístky zesnulých, které byly započítány do výsledků voleb.

Článek byl naposledy upraven 30. listopadu 2020.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.


Volby USA: Přehled zpráv – 29. listopadu 2020

Související články