Petr Šváb

10. 11. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

AKTUALIZACE (3. prosince 2020): Zápis SSDI není definitivním důkazem, že volič je mrtvý. Podle Logana Churchwella, mluvčího Právní nadace pro veřejný zájem (PILF), což je pravicově orientovaný volební hlídací pes, který není s analýzou od společnosti Big Data Poll uváděné níže v článku spojen, je „zcela běžné“, že dva lidé mají stejné jméno a datum narození.

„Tyto odpovídající datové sady jsou pouze výchozím bodem pro další výzkum. Musíte ověřit identitu tím, že se podíváte na údaje sociálního zabezpečení a úvěrového úřadu, abyste zjistili, že jde o stejnou osobu,“ řekl Churchwell The Epoch Times prostřednictvím e-mailu. „Zjistili jsme, že bez ohledu na velikost vzorku projde poté obecně zhruba 10 procent shod jména a data narození všemi validačními testy.“

Což v praxi znamená, že pokud takto protřídíme výsledek prezentovaný analytickou zprávou Richarda Barise, bude předpoklad 9 500 mrtvých (kteří jsou zaregistrovaní k volbám) snížen na 950.

Viz aktualizace v původním článku z 12. listopadu 2020.


Podle analýzy volebních údajů ve státě Michigan bylo odhaleno přibližně 9 500 potvrzených nebožtíků, kteří podali volební lístky k hlasování v prezidentských volbách v USA.

U těchto 9 500 „voličů“ bylo potvrzeno úmrtí prostřednictvím oficiální databáze Social Security Death Index (SSDI). Jejich jména jsou uvedena ve státní volební databázi jako lidé, kteří odevzdali své hlasovací lístky.

Dalších téměř 2 000 lidí, kteří podali hlasovací lístky, je ve věku 100 a více let. Tito lidé ale nejsou vedeni v seznamu žijících stoletých lidí.

Analýzu vypracoval Richard Baris, ředitel společnosti Big Data Poll, která se zabývá vytvářením statistik a analýz.

Data naznačují, že se někdo jiný pokoušel hlasovat jménem těchto lidí. Nebylo zatím zjištěno, kterému z kandidátů byly tyto hlasy směrovány.

Američané starší než 110 let se vyskytují ve společnosti jen vzácně. Je známo, že v Michiganu žije pouze hrstka takových seniorů.

Podle sčítání lidu z roku 2010 žilo v Michiganu 1 729 stoletých lidí (pdf). Celkově žije ve státě Michigan více než 9,9 milionu lidí.

Mluvčí michiganského státního tajemníka Tracy Wimmerová uvedla, že i kdyby se někdo pokusil hlasovat jménem zesnulé osoby, jeho hlas by byl odmítnut.

„Hlasovací lístky voličů, kteří zemřeli, jsou v Michiganu odmítnuty, a to i v případě, že volič zaslal hlasovací lístek, a poté zemřel přede dnem voleb,“ sdělila Tracy Wimmerová dříve prostřednictvím e-mailu The Epoch Times.

Baris však není přesvědčen, že všechny takové lístky byly odmítnuty a nebyly započítány.

„I když jsem otevřený myšlence, že některé z nich byly zamítnuty, nejsem otevřený tomu, že byly přímo zamítnuty všechny,“ uvedl v tweetu z 8. listopadu 2020 Baris.

Údaje o tom, kolik hlasovacích lístků bylo oficiálně zamítnuto, zatím nejsou k dispozici, uvedla mluvčí michiganského státního tajemníka Tracy Wimmerová.

Článek byl redakčně zkrácen.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

AKTUALIZACE: 3. prosince 2020 byl článek aktualizován a změněn jeho nadpis. K aktualizaci původního článku newyorské redakce došlo již 12. listopadu 2020. Česká redakce se omlouvá se za přehlédnutí aktualizace.

Související články

Přečtěte si také

Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.