Mimi Nguyen Ly Melanie Sun

a 10. 11. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Dle médií citujících uniklý interní dokument amerického Ministerstva spravedlnosti (MS), který získala agentura AP, zmocnil ministr spravedlnosti William Barr federální žalobce v zemi k prošetření zásadních obvinění z volebních neregulérností.

The Epoch Times zatím oficiální vyjádření MS v této věci nezískalo.

„Zmocňuji vás k prošetření zásadních obvinění z neregulérnosti voleb a započítávání hlasů před oficiálním potvrzením volebních výsledků ve vašich jurisdikcích v určitých případech, jak už jsem ve specifických případech udělal. Taková vyšetřování a kontroly mohou být provedeny v případě jasných a zjevně věrohodných obvinění z neregulérností, které, pokud by se ukázaly jako pravdivé, by potenciálně mohly ovlivnit výsledek federálních voleb v jednotlivých státech,“ píše se v části dvoustránkového dokumentu.

Instrukce byla zaslána vrchním federálním žalobcům, tajemníkům MS z kriminální, občansko-právní a národně-bezpečnostní divize a řediteli FBI.

U nesrovnalostí, které nemají potenciál ovlivnit výsledek voleb v jednotlivých státech, se v dokumentu doporučuje odložit je na pozdější dobu.

„Tohle je hra s ohněm… lidé musejí mít důvěru ve volební výsledky a legitimnost vlády. A lidé, kteří se pokoušejí změnit pravidla metodologie – která je z podstaty věci velmi náchylná k podvodu a nátlaku – jsou lehkomyslní a nebezpeční,“ – William Barr, ministr spravedlnosti USA

Zpráva také říká, že pracovníci MS by měli „postupovat s přiměřenou opatrností“ a „následovat absolutní závazek ministerstva pro férovost, neutralitu a nestranickost“.

„Jste nejvýše postavenými vedoucími amerického ministerstva spravedlnosti a věřím, že při řešení obvinění z neregulérností u voleb a započítávání hlasů budete postupovat s důkladnou pečlivostí a úsudkem,“ napsal Barr. „Zatímco vážná obvinění by měla být řešena s velkou pečlivostí, podezřelá, spekulativní, smyšlená nebo za vlasy přitažená tvrzení by neměla být základem pro zahájení federálních šetření.“

V souvislosti s obavami republikánů ohledně možných volebních podvodů skrze korespondenční hlasování (hlasy odevzdané poštou) se Barr 2. září v rozhovoru pro CNN vyjádřil, že je obeznámen s několika „velmi rozsáhlými“ vyšetřováními volebních podvodů týkajících se korespondenčního hlasování v některých státech.

„Tohle je hra s ohněm. Jsme velmi těsně rozdělenou zemí [míněna je vyrovnanost volebních preferencí mezi demokraty a republikány, pozn. red.] a lidé musí mít důvěru ve volební výsledky a legitimnost vlády. A lidé, kteří se pokoušejí změnit pravidla metodologie – která je z podstaty věci velmi náchylná k podvodu a nátlaku – jsou lehkomyslní a nebezpeční,“ řekl v zářijovém rozhovoru Barr.

Mnohá média 7. listopadu prohlásila za nově zvoleného prezidenta demokratického kandidáta Joea Bidena poté, co se dostal do vedení v Pensylvánii a Nevadě.

Volební soupeř Donald Trump ale tvrdil, že došlo k volebním podvodům a že vyhlašování vítězství je předčasné. Jeho tým již v té době podal v některých státech několik právních stížností.

The Epoch Times nebude prohlašovat vítězem prezidentských voleb 2020 v USA ani jednoho kandidáta dříve, než budou vyřešeny všechny sporné otázky.

Překlad a redakční zkrácení původního článku newyorské redakce: J. S.

Související články

Přečtěte si také

Německo se chystá radikálně změnit dotování obnovitelných zdrojů
Německo se chystá radikálně změnit dotování obnovitelných zdrojů

Německá koalice chce upustit od minimálních výkupních cen energie z obnovitelných zdrojů i od dotací za negativní tržní ceny. Tím, že stát podpoří pouze jednorázové investiční náklady, majitelé fotovoltaických elektráren přijdou o zaručený příjem.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Jak na nemoci denivek a růží
Jak na nemoci denivek a růží

Denivky trpící houbou listových pruhů jsou obvykle vysazeny ve stínu nebo v blízkosti vody. Otázka: Moje...

Šokující svědectví: promluvil dosud první člověk, který přežil násilné odebírání orgánů v Číně
Šokující svědectví: promluvil dosud první člověk, který přežil násilné odebírání orgánů v Číně

Pravděpodobně jediný známý člověk, který přežil násilné odebírání orgánů čínským režimem, vyprávěl svou zkušenost na tiskové konferenci 3. 7. ve Washingtonu.

Pět způsobů, jak podpořit plánování rodiny
Pět způsobů, jak podpořit plánování rodiny

S klesající světovou populací možná nastal čas přehodnotit naše plánování rodičovství. Zprávy z posledních několika desetiletí...