Průběžné zpravodajství o prezidentských volebách v USA naleznete zde.

Nevadská republikánská strana (GOP) 5. listopadu 2020 oznámila, že její právníci zaslali generálnímu prokurátorovi Williamovi Barrovi trestní oznámení, v němž dokládají nejméně 3 062 případů podvodů při současných prezidentských volbách.

„Očekáváme, že toto číslo podstatně poroste,“ napsala Nevadská GOP na Twitteru ve čtvrtek večer. „Byly identifikovány tisíce osob, které podle všeho porušily zákon tím, že odevzdaly hlasovací lístky poté, co se odstěhovaly z Nevady.“


Tyto hlasy volily ve prospěch demokratického kandidáta Joe Bidena.

Již dříve na svém twitterovém účtu současný prezident Donald Trump obvinil Demokratickou stranu, že se snaží zneužívat možnosti volit prostřednictvím dopisu.

Ministerstvo spravedlnosti sdělilo Fox News, že trestní oznámení obdrželo a že právníci budou postupovat podle standardní vyšetřovací procedury.

Nevadská Republikánská strana také uvedla, že čtyři poštovní hlasovací lístky byly odevzdány lidmi mladšími 18 let – tři registrovaní bez jakékoli stranické příslušnosti a jeden registrovaný jako demokrat.

V Nevadě, ale také v dalších státech USA stále nejsou jasné výsledky voleb. Rozdíl mezi hlasy pro Joe Bidena a Donalda Trumpa je velice těsný. V některých státech se jedná o pouhých několik tisíc hlasů. Přepočítávání hlasů, které by odhalilo několik tisíc neplatných hlasovacích lístků, by mohlo rozhodnout o vítězství jednoho nebo druhého kandidáta.


Knižní tip Epoch Times
Doporučujeme Vám knihu, která odhaluje jak se vliv komunismu rozšířil po celém světě a skrytě či pod různými maskami  působí proti celému lidstvu. Knižní vydání či e-book můžete zakoupit v našem E-shopu.


Celý článek naleznete zde.

Z angličtiny přeložil a upravil M. K.


Čtěte více: Prezidentské volby v USA 2020