Zachary Stieber

17. 11. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Sociální pracovnice v americkém státě Texas byla obviněna ze spáchání 134 trestných činů za údajnou registraci osob se zdravotním postižením k volbám, přestože k tomu od nich nedostala pověření.

Kelly Reaganová Brunnerová je sociální pracovnicí ve státem podporovaném ubytovacím centru Mexia.

Podle texaského generálního prokurátora Kena Paxtona (republikáni), podala Brunnerová žádosti o registraci voličů pro 67 obyvatel s mentálním nebo vývojovým postižením, bez jejich podpisu nebo účinného souhlasu.

Podle texaských zákonů může jako zástupce při registraci osoby k hlasování působit pouze rodič, manžel nebo dítě, které je kvalifikovaným voličem v okrese poté, co je touto osobou k tomu zmocněn.

Obyvatelé, kteří byli soudem prohlášeni za naprosto duševně nezpůsobilé, nemohou ve státě Texas volit.

„Registrace občanů k hlasování nebo ke získání hlasovacích lístků bez jejich souhlasu je nezákonná. Je obzvláště urážlivé, když se jednotlivci domnívají, že jsou zastánci práv osob se zdravotním postižením, když ve skutečnosti zneužívají naše nejzranitelnější občany, aby získali přístup k jejich hlasovacím lístkům a zesilovali tak svůj vlastní politický hlas,“ uvedl prokurátor Ken Paxton ve svém prohlášení. „Moje kancelář je připravena pomoci kterémukoli texaskému okresu v boji proti této zákeřné formě podvodu.“

Obvinění přišlo po vyšetřování zastupitelstva okresu Limestone, šerifského úřadu a volebního úřadu, jakož i generálního inspektora ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb.

Nebylo jasné, zda měla Brunnerová svého právníka.

Podle neoficiálních výsledků se v okrese Limestone vyhrál v letošních volbách prezident Donald Trump.

Trump získal téměř tři čtvrtiny hlasů, tedy 6 786 hlasů, ve srovnání s 2 213 hlasy demokratického kandidáta Joea Bidena.

Trump nakonec vyhrál volby ve státě Texas.

původního článku newyorského deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO
Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO

Maďarský parlament dnes schválil vstup Švédska do NATO.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…