Jack Phillips

17. 11. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

V Jižní Kalifornii byli zatčeni dva muži, kteří se měli dopustit volebního podvodu tím, že podali tisíce žádostí o registraci k volbám jménem bezdomovců. V úterý to oznámil Úřad žalobce v Los Angeles.

Carlos Antonio De Bourbon Montenegro (53 let) a Marcos Raul Arevalo (34 let) byli obviněni, každý ze spiknutí o volebním podvodu, z osmi bodů volebního podvodu, a dalších obvinění, uvedl v tiskové zprávě Úřad žalobce.

Úřad tvrdí, že Montenegro údajně podal více než „osm tisíc podvodných žádostí k registraci voliče mezi červencem a říjnem 2020“. Je také obviněný z falšování jmen, podpisů a adres na podpisových arších pro svou kandidaturu na starostu města Hawthorne.

Pokud bude Montenegro usvědčený, hrozí mu maximální trest odnětí svobody na téměř 16 let. Komplici Arevalovi hrozí „pouze“ 7 let vězení.

Případ vyšetřují FBI, Okresní úřad žalobce a další agentury.

Další detaily nejsou známé. Není ani jasné, zda jejich údajný volební podvod ovlivnil prezidentské volby.

Dle zprávy místních novin The Daily Breeze ze srpna Montenegro, který kandidoval na starostu Hawthorne, předložil potřebné dokumenty pro kandidaturu, ale nesplnil podmínku 20 podpisů od rezidentů města.

Za uplynulé dva týdny Trumpův volební tým a další republikáni vznášejí pochybnosti nad regulérnostmi voleb. V rozhodujících státech bylo podáno několik žalob na volební výsledky na základě místopřísežných prohlášení stovek svědků.

Nicméně, kyberneticko-bezpečnostní divize Ministerstva vnitřní bezpečnosti minulý týden ve svém prohlášení uvedla, že uplynulé volby byly „nejbezpečnější“ v historii. A také státní tajemníci žalobami napadených států odmítají Trumpova tvrzení o podvodech.

Na druhou stranu, předseda Federální volební komise, Trey Trainor, řekl před několika dny pro Newsmax, že věří, „že na těch místech se udály volební podvody“. Trainor také napsal ve svém nedávném tweetu, že prohlášení Trumpovy právní zástupkyně Sidney Powellové o tom, že Trumpův tým bude mít možnost s jejich případy zvrátit volby, by mělo být bráno vážně.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.