Prezidentské volby v USA 2020

V Jižní Kalifornii byli zatčeni dva muži, kteří se měli dopustit volebního podvodu tím, že podali tisíce žádostí o registraci k volbám jménem bezdomovců. V úterý to oznámil Úřad žalobce v Los Angeles.

Carlos Antonio De Bourbon Montenegro (53 let) a Marcos Raul Arevalo (34 let) byli obviněni, každý ze spiknutí o volebním podvodu, z osmi bodů volebního podvodu, a dalších obvinění, uvedl v tiskové zprávě Úřad žalobce.

Úřad tvrdí, že Montenegro údajně podal více než „osm tisíc podvodných žádostí k registraci voliče mezi červencem a říjnem 2020“. Je také obviněný z falšování jmen, podpisů a adres na podpisových arších pro svou kandidaturu na starostu města Hawthorne.

Pokud bude Montenegro usvědčený, hrozí mu maximální trest odnětí svobody na téměř 16 let. Komplici Arevalovi hrozí „pouze“ 7 let vězení.

Případ vyšetřují FBI, Okresní úřad žalobce a další agentury.

Další detaily nejsou známé. Není ani jasné, zda jejich údajný volební podvod ovlivnil prezidentské volby.

Dle zprávy místních novin The Daily Breeze ze srpna Montenegro, který kandidoval na starostu Hawthorne, předložil potřebné dokumenty pro kandidaturu, ale nesplnil podmínku 20 podpisů od rezidentů města.

Za uplynulé dva týdny Trumpův volební tým a další republikáni vznášejí pochybnosti nad regulérnostmi voleb. V rozhodujících státech bylo podáno několik žalob na volební výsledky na základě místopřísežných prohlášení stovek svědků.

Nicméně, kyberneticko-bezpečnostní divize Ministerstva vnitřní bezpečnosti minulý týden ve svém prohlášení uvedla, že uplynulé volby byly „nejbezpečnější“ v historii. A také státní tajemníci žalobami napadených států odmítají Trumpova tvrzení o podvodech.

Na druhou stranu, předseda Federální volební komise, Trey Trainor, řekl před několika dny pro Newsmax, že věří, „že na těch místech se udály volební podvody“. Trainor také napsal ve svém nedávném tweetu, že prohlášení Trumpovy právní zástupkyně Sidney Powellové o tom, že Trumpův tým bude mít možnost s jejich případy zvrátit volby, by mělo být bráno vážně.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.