Prezidentské volby v USA 2020
FBI si podle projektu Voter Integrity Project, vedeného Mattem Braynardem, vyžádala důkazy, které shromáždili o potenciálních zločinech spáchaných během voleb v roce 2020.
Matt Braynard je bývalým datovým a strategickým ředitelem volební kampaně prezidenta Donalda Trumpa v roce 2016.
„@FBI si proaktivně a přímo ode mě vyžádala nálezy projektu Voter Integrity, které svědčí o nelegálním hlasování,“ uvedl Braynard ve svém tweetu z 29. listopadu 2020.
„Do úterý doručíme agentuře všechny naše údaje, včetně jmen, adres, telefonních čísel a tak dále,“ uvedl Matt Braynard.
„Analýza, kterou jsme provedli, nevyžaduje, abyste důvěřovali nějakému schématu, které jsme objevili, nebo něčemu, co údajně proběhlo v softwaru hlasovacích strojů…“ – Matt Braynard
Jeho činnost je finančně podporována aktivitou Amistad Project společnosti Thomas More Society, konzervativní neziskové organizace, která říká, že Braynarda podporuje, aby mohl tuto práci vykonávat.
„Dozvěděli jsme se, že pana Braynarda kontaktoval zvláštní agent FBI Young Oh z kancláře FBI v Los Angeles, který projevil zájem o naše data. Pan Braynard s jeho žádostí plně spolupracuje a my ho plně podporujeme,“ uvedl 29. listopadu 2020 v prohlášení Phillip Kline, ředitel projektu Thomas More Society a bývalý generální prokurátor státu Kansas.
„Tato data byla použita k identifikaci stovek tisíc potenciálně podvodných hlasovacích lístků ve státech, kde jsme podali soudní žaloby,“ dodává Phillip Kline.
Mluvčí FBI odpověděl deníku The Epoch Times, že „v souladu se standardní praxí ministerstva spravedlnosti FBI nepotvrzuje ani nevyvrací existenci jakéhokoli vyšetřování“.
„Můžu vám ukázat jména lidí a záznamy o tom, že hlasovali ve více státech, a tvrdá data, která státy zpřístupňují…“ – Matt Braynard
Důkazy naznačují, že tisíce voličů byly zbaveny volebního práva a jejich hlasovací lístky, které zaslali, nebyly započítány.
Voter Integrity Project také zjistil, že tisíce lidí hlasovaly ve státech, kde již pravděpodobně nepobývají, protože již požádali o změnu adresy nebo se dokonce zaregistrovali v jiném státě USA.
Tisíce dalších lidí, kteří hlasovali, byly registrovány na poštovních pobočkách nebo v komerčních zařízeních. Při vyplňování informací do hlasovacího lístku obyvatelé uváděli informace o místě pobytu jako „APT“ (zkratka pro apartment – byt), „UNIT“ (pokoj v rámci domu nebo bytu) nebo „STE“ (zkratka pro Suite – americká pošta), což mohlo sloužit k maskování adres a vydávání se za rezidenty.
„Takže to není spekulativní. Právě to ukazují data…“ – Matt Braynard
Kromě toho byl ve státních datech zjištěn zápis velkého počtu voličů, kteří podle výpovědí nikdy nepožádali o zaslání hlasovacího lístku, přesto je státní data vedou jako ty, kteří si lístek vyžádali. Vzniká tedy podezření, že si někdo vyžádal lístky jejich jménem.
„Počet sporných volebních lístků nyní překračuje rozdíl mezi prezidentskými kandidáty alespoň ve třech státech, Arizoně, Georgii a Wisconsinu,“ řekl Braynard v nedávném rozhovoru pro pořad Crossroads, vysílaný v rámci zpravodajství deníku Epoch Times.
Mnoho republikánů, včetně prezidenta Trumpa, kritizovalo Státní úřad pro vyšetřování (FBI) za to, že se po volbách v roce 2020 dostatečně nevěnoval vyšetřování volebních nesrovnalostí a obvinění z podvodů, které vznesla kampaň prezidenta Trumpa a další skupiny ve více různých státech USA.
„Přál bych si, aby byly zapojeny federální orgány činné v trestním řízení,“ řekl 24. listoadu 2020 Just The News zástupce prezidenta Trumpa Steve Cortes. „Věřím, že Ministerstvo spravedlnosti (DOJ) obecně zde spí za volantem, zatímco může docházet ke skutečným systémovým podvodům, které skutečně podkopávají naši republiku.“
Braynard se zaručil za čestnost mnoha agentů FBI.
„I když za posledních několik let existovala legitimní kritika činnosti vedoucích představitelů agentury, mohu osobně potvrdit, že v řadách FBI je mnoho vlastenců, kteří bojují na straně ústavy, práva a pořádku,“ napsal Braynard ve svém tweetu z 29. listopadu 2020.
Jeho nálezy byly citovány v několika soudních sporech, včetně dvou sporů vedených bývalou státní prokurátorkou Sidney Powellovou, které požadují zneplatnění volebních výsledků v Georgii a Michiganu.
„Veškerá analýza, kterou jsme provedli, ve skutečnosti nevyžaduje, abyste důvěřovali nějakému magickému matematickému vzorci nebo nějakému schématu, které jsme objevili, nebo něčemu, co údajně proběhlo v softwaru hlasovacích strojů,“ říká Braynard.
„Můžu vám dát seznam lidí, kteří hlasovali v těchto volbách a kteří v Georgii podali žádost o změnu adresy a přestěhovali se do jiného státu. A také vám mohu ukázat následné státní voličské registrace těchto jednotlivců v jiných státech, kteří poté odevzdali poštovní hlasovací lístky v Georgii (odkud odešli),“ říká Braynard. „Můžu vám ukázat jména lidí a záznamy o tom, že hlasovali ve více státech, a tvrdá data, která státy zpřístupňují.“
„Takže to není spekulativní. Právě to ukazují data,“ uzavírá Braynard.
Na základě neoficiálních výsledků získal Trumpův oponent, bývalý viceprezident Joe Biden, dostatek volitelů k tomu, aby se stal prezidentem.
Deník Epoch Times nebude prohlašovat za vítěze voleb v USA ani jednoho z kandidátů dříve, než budou vyřešeny všechny sporné právní otázky a dojde k oficiální certifikaci výsledků hlasování.
Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.