Tento blog věnuji všem fanouškům seriálů, které běžely v televizi, když jsem chodil na základní školu. 🙂


Seriály z 80. let

Jedním ze seriálových „velikánů“ je pro mě bezesporu japonský seriál Sokol strážce noci. V hlavní roli se v něm představil Kacujuki Nakamura, s nímž natočili celkem 24 dílů. Seriál se natáčel v letech 1981–1982.

Hlavní představitel muže, který přes den žije běžným životem a v noci si nasazuje sokolí masku, aby ztrestal všechny zloduchy v okolí, se narodil 14. listopadu 1942 v Japonsku.

Na natáčení seriálu se podílelo celkem sedm japonských režisérů a pět scénáristů. Scénáře psal také samotný Kacujuki Nakamura.

Děj se obehrává v historickém Japonsku, v době samurajů a v prostředí tradiční kultury. Hlavní postava Genoske s pomocí svých věrných přátel získává informace o všem, co se v jeho okolí odehrává. Pokud se objeví nějaké nepravosti, pouštějí se společně do vyšetřování. V běžném životě vystupuje jako lenivý člověk, bez zájmu o běžné společenské formality. V noci se z něj ale stává obávaný mstitel se Sokolí maskou.

Jeden z fanoušků seriálu nedávno nahrál na YouTube několik dílů s českým dabingem, které pravděpodobně převedl z kazetových video-nahrávek do elektronické podoby.

Více o seriálu a hercích naleznete na ČSFD.

Sokol – strážce noci – Penězokaz (původní dabing)


Pokud chcete psát na Epoch Times také svůj blog, neváhejte se obrátit přímo na šéfredaktora.