Tento blog věnuji všem fanouškům seriálů, které běžely v televizi, když jsem chodil na základní školu. 🙂


Seriály z 80. let

Jedním ze seriálových „velikánů“ je pro mě bezesporu japonský seriál Sokol strážce noci. V hlavní roli se v něm představil Kacujuki Nakamura, s nímž natočili celkem 24 dílů. Seriál se natáčel v letech 1981–1982.

Hlavní představitel muže, který přes den žije běžným životem a v noci si nasazuje sokolí masku, aby ztrestal všechny zloduchy v okolí, se narodil 14. listopadu 1942 v Japonsku.


Na natáčení seriálu se podílelo celkem sedm japonských režisérů a pět scénáristů. Scénáře psal také samotný Kacujuki Nakamura.

Děj se obehrává v historickém Japonsku, v době samurajů a v prostředí tradiční kultury. Hlavní postava Genoske s pomocí svých věrných přátel získává informace o všem, co se v jeho okolí odehrává. Pokud se objeví nějaké nepravosti, pouštějí se společně do vyšetřování. V běžném životě vystupuje jako lenivý člověk, bez zájmu o běžné společenské formality. V noci se z něj ale stává obávaný mstitel se Sokolí maskou.

Jeden z fanoušků seriálu nedávno nahrál na YouTube několik dílů s českým dabingem, které pravděpodobně převedl z kazetových video-nahrávek do elektronické podoby.

Více o seriálu a hercích naleznete na ČSFD.

Sokol – strážce noci – Penězokaz (původní dabing)


Pokud chcete psát na Epoch Times také svůj blog, neváhejte se obrátit přímo na šéfredaktora.


Knižní tip Epoch Times
Doporučujeme Vám knihu, která odhaluje jak se vliv komunismu rozšířil po celém světě a skrytě či pod různými maskami  působí proti celému lidstvu. Knižní vydání či e-book můžete zakoupit v našem E-shopu.