Frank Yue Nicole Hao

a 19. 1. 2021

Po nedávném rozšíření wuchanského viru (také známého jako koronavirus) do různých částí provincie Chej-lung-ťiang, tento týden provinční vláda vyhlásila výjimečný stav a nařídila všem obyvatelům, čítajících 38 milionů, zůstat doma.

Města v oblasti v posledních dnech vydala přísnější předpisy ve snaze zastavit šíření viru. Z okresu Wang-kchuej, města Suej-chua se ohnisko rychle rozšířilo do tří sousedních provincií zahrnujících osm měst.

Situace se zhoršila také v provinciích Che-pej, kde mělo pozitivní testy na COVID-19 velké množství zdravotnických pracovníků ve dvou nemocnicích.

V provincii Ťi-lin vypátrali úřady muže, který, aniž by o tom věděl, nakazil za pár dní dalších více než 100 osob.

Veřejná doprava je pozastavena v provinciích Chej-lung-ťiang, Ťi-lin, Liao-ning a Che-pej, stejně tak je tomu v Pekingu a ve Vnitřním Mongolsku. Různé formě lockdownu podléhá nyní přes 50 milionů lidí.

CHINA HEALTH VIRUS
Státní zaměstnanci (uprostřed) kontrolují tělesnou teplotu ženy před vstupem na sídliště v pohraničním městě Suej-fen-che v čínské provincii Chej-lung-ťiang na severovýchodě Číny, 22. dubna 2020. (STR / AFP prostřednictvím Getty Images)

Li Chuej, obyvatelka z okresu Wang-kchuej, pro Radio Free Asia uvedla, že v kraji již bylo zjištěno 56 asymptomatických případů, které však úřady dosud neoznámily. Dodala, že více než 60 obytných komplexů bylo zcela uzavřeno.

Město Char-pin

14. ledna úřady uzavřely v provinčním hlavním městě Char-pinu dálniční trasy, které vedly do dalších měst a na městské letiště.

Obyvatelé obytných komplexů Min-šeng a Siang-čung vyjádřili obavy, že by mohli být vystaveni viru při provádění povinných testů na přítomnost nukleových kyselin, jelikož dostali pokyny od úřadů, aby je podstoupili v uzavřených prostorách. Jedním z takových míst bylo podzemní parkoviště připojené ke komunitě Cheng-siang Čung-šan, které přijímalo na testy také lidi z okolních čtvrtí.

Město Čchi-čchi-cha-er

Obyvatelé druhého největšího města provincie Chej-lung-ťiang uvedli, že ceny zeleniny po nedávném vypuknutí viru prudce vzrostly.

Tykve stojí 10 jüanů (přibližně 33 korun) za kilogram; zelené papriky 18 jüanů (60 korun) za kg; a vejce 12 jüanů (asi 40 korun) za kg.

Ve videu, které kolovalo online, bylo vidět, jak zaměstnanci supermarketu vyměňují cedulky s cenou přímo před zraky zákazníků.

Přeloženo z článků redakce deníku The Epoch Times: https://www.theepochtimes.com/lockdowns-intensify-in-northeastern-china-as-ccp-virus-spreads_3656640.html

https://www.theepochtimes.com/ccp-virus-outbreaks-out-of-control-in-northern-china_3660191.html

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů
Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů

Bouřkový pilot-fotograf Santiago Borja, zachytil z výšky 12 000 metrů sérii dechberoucích snímků nejintenzivnějších bouří.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.