Redakce Epoch Times

21. 1. 2021

Crossfire Hurricane

Donald Trump se v úterním projevu rozloučil s národem. Také udělil amnestii 73 lidem a nařídil odtajnění dokumentů souvisejících s případem FBI Crossfire Hurricane.

Zmíněné odtajněné dokumenty FBI odhalují, že Steele poskytl informace médiím na pokyn své klientky Hillary Clintonové, aby odvedli pozornost od toho, že FBI znovu otevřela vyšetřování soukromého e-mailového serveru Clintonové.

Kvůli nezákonně vedenému vyšetřování Donalda Trumpa a členů jeho kampaně během prezidentských voleb v roce 2016 došlo k odposlouchávání člena Trumpovy kampaně.

V souvislosti s odposloucháváním byla vznesena obvinění ze zneužití moci ve prospěch Trumpovy demokratické protikandidátky Hillary Clintonové (během vlády Baracka Obamy), které mohly být údajně tajně dodávány získané informace. Více…


TIP: Sledujte průběžné zpravodajství o vyšetřování akce Crossfire Huricane.


Přehled událostí v USA k 20. lednu 2021

Další zprávy z USA

Senátor Hawley včera pozastavil urychlené potvrzení Bidenova kandidáta A. Mayorkase na ministra domácí bezpečnosti. Hawley nebyl spokojen s odpověďmi ohledně ochrany jižní hranice.

Budoucí ministr zahraničí Blinken včera uznal tvrdý postoj Trumpovy administrativy vůči Číně jako správný, byť nesouhlasí s tím, jakým způsobem se k některým věcem přistupovalo.

Joe Biden složil dnes v poledne přísahu a stal se 46. prezidentem USA. Krátce po něm složila přísahu i nová viceprezidentka Kamala Harrisová.

Eric Trump: „To nejlepší teprve přijde,“ řekl při loučení ve středu dopoledne a slíbil, že budou pokračovat v boji za americké svobody.

Donald Trump se rozloučil slovy: „Byla to obrovská čest. Životní pocta.“ „Máme vás rádi. V nějaké podobě se vrátíme.“ „Vždy za vás budu bojovat. Stále se budu dívat. Stále budu naslouchat.“

Texaští republikáni chystají vůči nadcházející administrativě a její progresivní agendě celou řadu žalob.

Parler v soudní žalobě obvinil Amazon Web Services z toho, že úmyslně zanechal bezpečnostní mezeru pro útok hackerů na datová centra platformy.

Vyhledávač DuckDuckGo dosáhl minulý týden svých rekordních 100 milionů vyhledávacích dotazů za den. Přední vyhledávač Google vyhodnocuje denně zhruba 5 miliard dotazů.

Americký vědec, který odsuzoval teorii úniku wuchanského viru z laboratoře, připustil, že kryl čínské vědce.

Související články

Přečtěte si také

Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli
Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli

Dlouhodobá neobjektivita novin při informování o Izraeli a židovských otázkách se podle odborníků zhoršila s přílivem mladých uvědomělých „woke“...

Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou
Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou

Co se tedy mají žáci naučit a kdo revizi vzdělávacích programů dlouhodobě připravoval? Bylo to ministerstvo školství nebo již moc výkonnou ovládají neziskovky? Kdo to všechno platí? Na tyto otázky odpovídám v následující analýze.

„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz
„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz

Tým Archy 21 pořádal setkání známých osobností a veřejnosti, které má být „první z řady akcí k občanskému poučení a posílení z covidové krize“. Řečníci zavzpomínali na tehdejší události...

Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra
Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra

Jaderná fúze je považována za ideální způsob výroby energie, ale navzdory velkému počtu výzkumných projektů se zdá, že její realizace je vzdálena ještě 50 let. Současný průlom je také charakterizován tím, že „je před námi ještě hodně práce“.

„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků
„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků

Nikotin užívá třetina Čechů starších 15 let, přičemž mezi mladými ve věku 15–24 let jde o 50 procent osob. Stabilně roste také oblíbenost ochucených elektronických cigaret a nikotinových sáčků. Vyplývá to z průzkumu NAUTA, který každoročně uveřejňuje Státní zdravotní ústav.