V několika německých regionech se 6. února 2021 konaly demonstrace a vytvářely kolony automobilů na protest proti koronavirovým opatřením.

V Hamburku se k demonstracím připojilo podstatně více řidičů než na první akci 23. ledna. Pod heslem „Jak to chceme udělat“ městem kolem projelo a troubilo na 200 automobilů. Podle policie trasa původně vedla kolem Alsteru, poté přes Winterhude, Eppendorf a Eimsbüttel. Altona a St. Pauli byly také kontrolovány.

V Lübecku proběhla mini-demonstrace mezi 12,00 a 13,00 hod. a nahlášené shromáždění „Silent line“ v centru Lübecku. Osm povolených účastníků demonstrovalo proti koronavirovým opatřením pomocí značek. Shromáždění proběhlo bez zvláštního incidentu.

Shromáždění v Chemnitzu

Na cestě ze Zwickau do Chemnitzu bylo dobrých 200 vozidel, přičemž do Zwickau, odkud protestní kolona vyjela, byl zorganizován hvězdicovitý sjezd protestujících z okolí. Řidiči také pocházeli z Meerane, Limbach-Oberfrohna a Plauen. Shromáždili se na Platz der Völkerfreundschaft ve Zwickau a poté jeli do Chemnitzu.

Podle deníku Mdr byla demonstrace v Chemnitzu poklidná a na místě byla policie se 450 strážníky. Mluví se nejméně o 1 000 účastnících, kteří demonstrovali proti koronavirové politice. Asi 500 účastníků automobilové kolony ze Zwickau se připojilo k protestu. Policie odmítla umožnit účast dalším zájemcům, protože byl dosažen počet účastníků povolených pro shromáždění.

Podle Güntera Brötzmanna iniciátora shromáždění z organizačního týmu „Chemnitz povstává“, se akce zúčastnilo volné sdružení občanů nezávislé na politických stranách. Jedná se o širokou diskusi o tom, co se v zemi děje. Účastníci pocházejí ze všech věkových skupin, včetně mladých rodin s dětmi.

Policie nahlásila 24 oznámení o správních deliktech (žádná ochrana úst a nosu) a jedno trestní oznámení za odpor vůči policii. V reakci na demonstraci byla vytvořena spontánní protidemonstrace s přibližně 30 účastníky, policie skupiny oddělila.

Coronavirus Skeptics Resume Protests
Policisté hovoří s členem pravicového hnutí Reichsbürger před budovou Reichstagu, 6. února. (Adam Berry / Getty Images)

Senftenberg

Další kolona aut na protest proti koronavirovým opatřením se zformovala v Senftenbergu. Ve čtvrti Oberspreewald-Lausitz se zúčastnilo protestu více než 30 registrovaných vozidel a s troubením projeli městem. Během demonstrace nedošlo k žádnému narušení pořádku.

Mannheim

V Mannheimu rozpustila policie neregistrovanou demonstraci řidičů proti koronavirovým opatřením. V sobotu odpoledne se shromáždilo kolem 1 200 lidí v 600 vozidlech k protestům na mannheimském Friedensplatzu. Podle policie většina cestujících v autě přistupovala podle pokynů k rozpuštění protestu jen váhavě.

V důsledku toho se v oblasti města vytvořily příležitostné menší kolony aut, které policie okamžitě zastavila. Policisté zjistili osobní údaje účastníků a vydali jim příkazy k opuštění místa.

Neznámý počet demonstrantů nyní musí očekávat oznámení o porušování práva na shromažďování a koronavirových předpisů, jakož i o účasti na zakázané protestní akci.

Politická bohoslužba v Karlsruhe

„Pro všechny oběti koronavirových opatření“ se ve 14,30 v Karlsruhe uskutečnila „politická bohoslužba“. Shromáždění se konalo na Nestplatz a bylo ohlášeno organizací „Querdenken 721“. O současné situaci hovořili různí řečníci, včetně pastora Lothara Macka.

Přibližně 300 účastníků sebou přineslo skládací židle a stoličky, na nichž se rozmístili po náměstí, aby dodrželi povinné rozestupy. Policie informovala o klidném průběhu, protidemonstrace, která se zformovala na Messplatz v Karlsruhe s přibližně 180 lidmi. Oba tábory byly jasně odděleny policií.

Protestantská i katolická církev kritizovaly skutečnost, že zjevně politickému shromáždění se říká bohoslužba.

Z původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K.

Související témata

Přečtěte si také

Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.