Zachary Stieber

2. 3. 2021

Příčina smrti policisty z Kapitolu, Briana Sicknicka, který zemřel po lednovém útoku na Kapitol, není dle vyjádření Policie Kapitolu zatím jasná. Čeká se na zprávu koronera.

„Rodina strážníka Sicknicka požádala v této složité době o nezveřejňování informací, aby se zastavilo šíření dezinformací ohledně příčiny jeho smrti. Oddělení a Sicknickova rodina si váží projevené podpory padlým policistům,“ uvádí Policie Kapitolu.

42-letý Sicknick zemřel 7. ledna, tedy den po útoku na Kapitol, který se odehrál při společném zasedání Kongresu.

Policie Kapitolu původně tvrdila, že předtím, než se Sicknick vrátil na služebnu a zkolaboval, byl „zraněný během potyčky s protestujícími“. Poté byl odvezen do nemocnice, kde měl podlehnout následkům zranění.

Odvolávajíc se na anonymní zdroje, mediální domy informovaly, že Sicknick byl udeřen do hlavy. Tyto informace používali demokrati ze Sněmovny reprezentantů během impeachmentu na Donalda Trumpa. Matka zemřelého, Gladys Sicknick, nedávno tato tvrzení vyvrátila.

„Ne, nebyl udeřený do hlavy. Myslíme si, že dostal mozkovou mrtvici, ale zatím nic najisto nevíme,“ řekla 22. února. „Moc bychom si přáli vědět, co se stalo.“

Smrt vyšetřuje washingtonská policie a FBI.

Po událostech z 6. ledna zemřeli ještě další dva policisté. Oba, policista z Kapitolu H. Liebengood a metropolitní policista J. Smith, spáchali sebevraždu.

V důsledku potyček s výtržníky bylo dle oficiálních informací při událostech z 6. ledna zraněno přes 100 policistů. Ze spáchání trestných činů bylo obviněno přes 250 lidí.

Sicknickova rodina v lednu vyzvala lidi, aby Brianovovo úmrtí nepolitizovali. „Mnohé detaily týkající se středečních událostí a přímých příčin Brianových zranění zůstávají neznámé a naše rodina žádá veřejnost a média, aby respektovaly naše přání a nedělaly z Brianova úmrtí politický problém,“ prohlásil ve stanovisku Brianův bratr Ken.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv
Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv

Antidepresiva se předepisují více než jen na depresi a jejich důsledkem je zvýšené riziko sebevražd.

„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky
„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky

Dnes je tomu právě 80 let od narození „malého velkého muže“ Karla Kryla, jedné z ikon odporu proti okupaci v srpnu 1968 i sametové revoluci v roce 1989. Hluboké myšlenky, které zaznívají v jeho písních, dodávaly odvahu těm, kteří se nebáli jim naslouchat za doby totality, a promlouvají k lidem i dnes.

Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně
Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně

Dlouhotrvající kauzy kolem prezidentova syna přitom zahrnují mnoho úrovní, od etických otázek ohledně jeho podnikání, přes trestní vyšetřování až po informace o jeho zapojení do korupčních aktivit.

Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury
Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury

Objevte pražské architektonické skvosty na festivalu Open House Praha. Připraven je bohatý program a zpřístupněno bude 115 budov zdarma.

Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA
Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA

Zatímco miliardář Bill Gates se v době koronaviru proslavil především svým zapojením do očkování, spoluzakladatel Microsoftu se od té doby stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA. Nadace Billa a Melindy Gatesových je největším propagátorem genetického inženýrství na světě. Blíží se změna doby v zemědělství?