Jack Phillips

4. 7. 2021

Dr. Robert Malone, který se označuje za vynálezce mRNA vakcín, uvedl, že společnost LinkedIn mu nedávno smazala účet poté, co se vyjádřil k mRNA vakcínám proti covidu-19 a diskutoval o tom, zda je vhodné je podávat určitým skupinám lidí.

„Moje firma si platí účet Premium LinkedIn. Byl jsem smazán,“ napsal Malone tento týden na Twitteru. „Zakoupil jsem si službu LinkedIn, abych propagoval svou společnost. To se velmi liší od podmínek YouTube nebo Twitteru. Toto svévolné jednání poškodilo naše podnikání a zasloužíme si odškodnění.“

Malonův osobní účet byl začátkem tohoto týdne bez varování a vysvětlení odstraněn společností LinkedIn, dceřinou společností Microsoftu, uvedla jeho manželka Jill Maloneová.

„Nedostal žádné upozornění, žádné varování,“ sdělila pro Just the News. „Má 10 až 15 let starý účet; nikdy nedostal ani žádné varování. Má 6 000 sledujících.“

Malone ve středu vysvětlil, že „historické záznamy o tom, co jsem udělal, řekl, na co jsem přišel (a kdy) atd. v průběhu času, jsou klíčovou součástí utváření mé důvěryhodnosti a informací o mých dosavadních výsledcích coby odborníka“. Navzdory tomu však byl jeho účet „zcela svévolně a bez varování či vysvětlení vymazán“, dodal.

V následném tweetu Malone předložil e-mail od zástupce společnosti LinkedIn, který uvedl, že jeho účet porušil uživatelskou smlouvu firmy, protože zveřejnil „zavádějící nebo nepřesné informace“ o vakcínách a covidu-19.

„[LinkedIn] poskytl seznam mých ideozločinů. Úžasný dokument,“ napsal Malone.

Deník Epoch Times kontaktoval společnost LinkedIn s žádostí o vyjádření.

K Maloneho tvrzení pro Fox News a další zpravodajské servery o podávání vakcín osobám mladším 18 let přidalo nedávno několik webů zabývajících se tzv. „ověřováním faktů“ své vlastní upozornění. Malone koncem června v pořadu NTD „The Nation Speaks“ uvedl, že zprávy o zánětech srdečního svalu mění poměr rizik a přínosů pro děti.

„Vakcíny zachraňují životy. Tyto vakcíny zachránily životy,“ řekl Malone. Dodal však, že se domnívá, že rizika spojená s vakcínami mRNA proti covidu-19, vyráběnými společnostmi Pfizer a Moderna, u dětí převažují nad přínosy.

V rozhovoru pro Fox News Malone řekl: „Mohu říci, že poměr rizik a přínosů u osob do 18 let věku neospravedlňuje očkování … u těchto velmi mladých dospělých.“

Krok společnosti LinkedIn zakázat Maloneho je posledním pokusem velké technologické firmy omezit to, co označuje jako „dezinformace“ týkající se očkování proti covidu-19. Nedávno Twitter zablokoval účet epidemiologa z Harvard Medical School Martina Kulldorffa poté, co vyjádřil skeptický názor na to, zda roušky skutečně poskytují ochranu.

A na počátku pandemie firmy na sociálních sítích pozastavily účty jednotlivcům, kteří debatovali o původu covidu-19 a zároveň tvrdili, že mohl uniknout z přísně zabezpečené laboratoře v čínském Wu-chanu na konci roku 2019. V posledních měsících však američtí představitelé, včetně členů sedmnáctičlenné zpravodajské komunity, začali zpochybňovat oficiální verzi čínské komunistické strany a představitelů Světové zdravotnické organizace (WHO), kteří tvrdili, že virus se přenesl ze zvířete na člověka na wuchanském mokrém trhu.

Aktualizace 7. 7.:

V pondělí večer dr. Malone na Twitteru napsal, že obdržel „velmi milý a osobní vzkaz od jednoho z vedoucích pracovníků společnosti LinkedIn“, a se svolením se podělil o anonymizovanou verzi zprávy.

„Účet doktora Maloneho byl od dnešního rána opraven,“ stálo v poznámce od zaměstnance společnosti LinkedIn. „Chtěl bych se jménem LinkedIn omluvit – nejsme prostě dost dobří v rozklíčovávání složitých, jemných vědeckých tvrzení souběžně s podobnými (ale odlišnými) dezinformacemi pocházejícími od jiných lidí.“

Krátce poté, co byl Maloneův účet na LinkedIn obnoven, se Malone na této platformě vyjádřil, že se „z této platformy stěhuje“, a dodal, že „není určena pro skutečnou vědeckou diskusi“.

Uvedl dále, že lidé mají sledovat aktualizace na jeho účtu na Twitteru, kde zveřejňuje „nové odkazy“ a podcasty.

Jen několik hodin po tomto příspěvku Malone uvedl, že byl „varován z druhé ruky“, že ho LinkedIn opět vymaže „v případě dalšího prohřešku“.

„Proto mi prosím odpusťte, že mé diskuse zde nyní budou poměrně povrchní,“ uvedl Malone. „Budu se stěhovat na blog na mých osobních webových stránkách a na Trial Site News. Možná by pro vás mohlo být zajímavé zřídit si účet na Trial Site. Případné zájemce budu informovat o dalším vývoji, jakmile situace dozraje.“

Přeloženo z původního článku newyorské redakce Epoch Times. Článek byl aktualizován s využitím informací z druhého článku newyorské redakce z 6. 7. (jas)

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.