CNN propustila tři zaměstnance za to, že se dostavili do kanceláře nezaočkovaní proti covidu-19.

Všichni zaměstnanci pracující v kancelářích společnosti nebo v terénu musejí být plně očkováni. Ředitel CNN Jeff Zucker ve čtvrtečním sdělení zaměstnancům uvedl, že kabelová zpravodajská stanice v tomto ohledu uplatňuje „politiku nulové tolerance“ a tři zaměstnance propustila poté, co zjistila, že v uplynulém týdnu chodili do kanceláře neočkovaní.

„Abyste mohli přijít do kanceláře, musíte být očkovaní. A musíte být očkovaní, abyste mohli pracovat v terénu, s ostatními zaměstnanci, bez ohledu na to, zda vstoupíte do kanceláře, nebo ne, tečka,“ uvedl Zucker.

Zaměstnanci CNN zatím nemusejí předkládat doklady o tom, že jsou plně očkováni proti covidu-19. Firma se spoléhá na to, že budou čestní. Předložení očkovacího průkazu nebylo dosud povinné, ale to se může do budoucna změnit, avizoval ředitel firmy.

Zucker ve své zprávě dodal, že v budoucnu může mateřská společnost CNN, WarnerMedia, zavést formální proces, který by po zaměstnancích vyžadoval předložení dokladu o očkování.

Plánované datum návratu do kanceláří kabelové televize bude také odloženo ze 7. září na „začátek až polovinu října“ kvůli nárůstu případů nemoci ve Spojených státech. Většina amerických kanceláří CNN v současné době funguje na dobrovolné bázi pro ty, kteří jsou plně očkováni.

Také další tiskové organizace včetně The Washington Post, The New York Times a Politico vyžadují od zaměstnanců očkování proti covidu-19 jako podmínku zaměstnání nebo pokud se chtějí vrátit do kanceláře.

Skupiny na ochranu občanských svobod a republikáni označují očkovací pasy za protiústavní. Tvrdí, že porušují základní občanské svobody včetně práva na soukromí a že tyto systémy by vytvořily společnost rozdělenou na dvě kategorie – očkovaní a neočkovaní.

Spojené státy v pondělí dosáhly cíle prezidenta Joea Bidena aplikovat alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 sedmdesáti procentům dospělých Američanů. Podařilo se to s měsíčním zpožděním. Biden chtěl původně cíle dosáhnout do 4. července.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce.