Demokratický guvernér státu New York Andrew Cuomo v úterý oznámil, že po obviněních ze sexuálního obtěžování, která byla minulý týden podrobně popsána ve zprávě generální prokurátorky, do 14 dnů odstoupí. Psali jsme o tom zde.

Cuomova rezignace přišla v době, kdy zákonodárci státu New York v pondělí zahájili jednání o impeachmentu, který se měl týkat jeho chování, a kdy ho k rezignaci vyzvali vrcholní představitelé demokratů včetně prezidenta Joea Bidena.

57. guvernérkou a první ženou v čele státu New York se tak nyní stane viceguvernérka Kathy Hochulová, 62letá demokratka a bývalá členka Kongresu.

Cuomo je rovněž v jiné souvislosti obviňován ze špatného postupu státu v reakci na pandemii, konkrétně z toho, že Cuomova administrativa zatajila tisíce případů úmrtí na covid-19 mezi pacienty pečovatelských domů.

To je v příkrém rozporu s tím, jak byl v roce 2020 v počátečních fázích pandemie chválen. Někteří odborníci chválili jeho tiskové konference jako protipól každodenních pandemických informací bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Cuomo za své brífinky získal mezinárodní cenu Emmy a následně napsal knihu, jak si správně počínat během krize.

Překlad a redakční zkrácení původního článku newyorské redakce The Epoch Times: jas