Farmaceutka a podnikatelka Pynelopi Cimprichová odpovídala na otázky v pořadu Regionalnitelevize.cz. Oproti minulému režimu je léků v dnešní době dostatek. Konkurence farmaceutických firem způsobuje, že se cena léků snižuje, ale současný tlak farmaceutických firem na vakcíny však hodnotí negativně.

„Pro mne je to stále experimentální vakcína,“ posuzuje Pynelopi Cimprichová. Podle ní se běžně testování vakcín dělá průměrně 8–10 let, někdy až 12.

„A v případě, že chcete naočkovat úplně celou populaci, … by tady měla být určitá zodpovědnost. Ze strany ministerstva zdravotnictví a vlády. Aby si uvědomili, jaký to může mít dopad po 5–10 letech, nebo už za rok! Myslím, že je to opravdu nebezpečné.“

Před rokem a půl se všichni Covidu vyděsili a reakce ministerstva byly tehdy adekvátní. Ale po čase se ukázalo, že PCR testy …jsou divné, sděluje Mgr. Cimprichová.

„Když se u PCR testů udělá více cyklů, pak jsou skoro vždy pozitivní,“ komentuje situaci farmaceutka. Otázkou je, zda nebyl „zájem“ na tom, aby ta pozitivita byla vysoká.

Ředitelé nemocnic se netajili tím, že covidoví pacienti jsou pro ně výhodní. Zanedbala se ostatní zdravotní péče, protože léčba pacientů s jinou nemocí nebo operace se odkládaly.

Covidové období vnímá Mgr. Cimprichová jako velký byznys a politickou záležitost.