Nový snímek otce, syna a nyní už i vnuka Svěrákových se má podle plánu dostat do českých kin na jaře 2022. Nedávno filmoví tvůrci zveřejnili trailer, který vznikl na motivy oblíbených povídek Zdeňka Svěráka.

V Betlémském světle režiséra Jana Svěráka se představí v hlavních rolích kromě Zdeňka Svěráka a Daniely Kolářové také Ondřej Vetchý, Vojta Kotek, Tereza Ramba, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová.

„Nic lepšího než humor proti smutku nemáme,“ – Jan Svěrák, režisér filmu 

„Dali jsme každé postavě a jejímu příběhu vlastní škálu barev. Dodržujeme je v kostýmech, rekvizitách i v barvách dekorací. Jak se spolu postavy a jejich příběhy setkávají, vznikají z toho nové a často opravdu krásné kombinace. Náš film je komedie plná fantazie a takový žánr si o barevnou opulentnost přímo říká,“ říká režisér filmu Jan Svěrák.

Trailer

„Je to hodně barevný film, nic takového jsme ještě nedělali. Ale všechno je jednou poprvé,“ prozrazuje kameraman snímku Vladimír Smutný. 

Inspirací pro vznik scénáře byly Janu Svěrákovi oblíbené povídky Zdeňka Svěráka. 

„Baví mě, že se postavy z různých mých povídek ve filmu setkávají v nových nečekaných situacích. Pro film je to stmelující prvek a pro diváky to bude doufám zábavné,“ vysvětlil Zdeněk Svěrák, který v této komedii s prvky magického realismu servíruje univerzální otázky lidského života s nadsázkou a humorem. 

 „Nic lepšího než humor proti smutku nemáme,“ zakončuje Svěrák trailer tak trochu s odkazem na dnešní neveselou dobu.