Jana Wolfová 26 let pracuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Posledních devět let působila jako staniční sestra na kardiologické klinice a během loňské zimy si byla vyzkoušet i práci na covidovém oddělení. Její názory na nejznámější virus světa a očkování proti němu se liší od hlavního proudu.

Proti politickým a mediálním snahám o vyvolávání paniky v lidech staví své roky zkušeností ve zdravotnictví a realitu, již v nemocnici vidí každý den na vlastní oči.

Nelogická rozhodnutí a postupy vedoucích pracovníků v nemocnici, tlak na neočkované zdravotníky a skutečnost, že byla po 9 letech odvolána z pozice staniční sestry, dovedl Janu Wolfovou až k podání výpovědi.

Rozhovor se zdravotní sestrou Bc. Janou Wolfovou

Rozhovor provedl a zveřejnil Nadační fond Svědomí národa.

„Nikdy by mě nenapadlo, že si budu jako sestra jako primární informaci zjišťovat, jestli v sobě pacienti mají něco píchlého. Že budou rozhodovat lidé, kteří tomu nerozumí nebo se k práci staví s rukama za zády a že budou ponižovaní lidé, kteří jsou pracovití a starají se o pacienty. A tak to teď je,“ říká Jana Wolfová o atmosféře na svém pracovišti.

Práci, kterou si vybrala a milovala ji, dělá podle svých slov se stále větší nechutí. A jestli se situace ve zdravotnictví nezmění, už se do něj po skončení pracovního poměru ve FNKV nechce vrátit. Více zde…