Mimi Nguyen Ly

18. 3. 2022

Operace úřadu šerifa okresu Polk v americkém státě Florida, která se zaměřila na obchodování s lidmi, prostituci a dětské predátory, vyústila v zatčení 108 osob, mezi nimiž byli čtyři pracovníci společnosti Walt Disney Co. a bývalý okresní soudce.

Šestidenní tajná operace nazvaná „Operace March Sadness 2“ začala 8. března. Podle prohlášení úřadu šerifa okresu Polk se detektivové snažili identifikovat a osvobodit všechny oběti, které byly nuceny k prostituci, a identifikovat všechny, kdo se podíleli na obchodování s lidmi.

Akce se jim zdařila díky pátrání po osobách, které zveřejňovaly online inzeráty s nabídkou prostituce, a také po těch, kteří prostitutky vyhledávali prostřednictvím online komunikace.

Detektivové také vyšetřovali dospělé osoby, které na internetu hovořily sexuálním způsobem s těmi, o nichž se domnívaly, že jsou to děti. Celkem byli zatčeni čtyři muži, kteří na internetu „lovili“ děti.

108 lidí zatkla mravnostní jednotka úřadu šerifa okresu Polk během šestidenní tajné operace zaměřené na obchodování s lidmi, která začala 8. března 2022 na Floridě, USA. (Úřad šerifa okresu Polk)

Prostituce je v naprosté většině Spojených států, s výjimkou deseti okresů ve státě Nevada, nelegální.

Šerif Grady Judd z okresu Polk na tiskové konferenci uvedl, že mezi zatčenými byl i zaměstnanec společnosti Disney, který je nyní údajně obžalován z „predátorství na dětech“ neboli lovení dětí.

Sedmadvacetiletý Xavier Jackson měl tajnému detektivovi, který se vydával za čtrnáctiletou dívku, posílat své sexuální snímky a barvité popisy toho, co chce dělat. Údajně se také chlubil tím, že pracoval jako plavčík v Disneyho resortu Polynesian Village v rámci resortu Walt Disney World na Floridě, uvedl šerif.

Jackson byl obviněn ze tří případů předávání materiálů poškozujících nezletilé a jednoho případu nezákonného použití obousměrného komunikačního zařízení.

Tři další zaměstnanci společnosti Disney byli zatčeni za to, že se každý z nich pokusil zlákat prostitutku. Byli identifikováni jako 24-letý Wilkason Fidele, 27-letý Shubham Malave a 45-letý Ralph Leese.

Fidele pracoval v Tomorrowlandu ve Walt Disney World v restauraci Cosmic čtyři roky. Malave, který má pracovní vízum z Indie, pracoval pro společnost Disney jako softwarový vývojář. Leese pracoval v informačních technologiích pro společnost Disney téměř čtyři roky a je ženatý.

„Jsem si jistý, že Disney není potěšen. Vsadím se, že ani jeho žena není potěšena, ale my jsme rádi, že jsme ho zatkli,“ řekl šerif Judd o zatčeném Ralphu Leesovi.

Společnost Disney potvrdila, že Leese, Fidele a Jackson byli v současné době posláni na neplacené volno. Malave podle Disneye není zaměstnancem společnosti, uvedla stanice CBS News. Představitelé společnosti na žádost deníku The Epoch Times o komentář do doby vydání článku nereagovali.

Dalším pozoruhodným případem bylo zatčení 66-letého Daniela Peterse, soudce na penzi ze státu Illinois, který byl obviněn z nabízení prostitutek. Šerif Judd uvedl, že Peters detektivům sdělil, že je soudcem v okrese Cook ve výslužbě a pracuje jako zvláštní asistent pro právní záležitosti v úřadu šerifa okresu Cook.

Celkovým výsledkem operace bylo zatčení obchodníka s lidmi a čtyř dětských predátorů, což „dává celé této operaci smysl“, dodal šerif Judd ve svém prohlášení.

„Průmysl on-line prostituce dává prostředky obchodníkům s lidmi a dělá oběti z těch, s nimiž je obchodováno. Naším cílem je identifikovat oběti, nabídnout jim pomoc a najít a zatknout ty, kteří z vykořisťování lidí profitují,“ říká šerif. „Kde je prostituce, tam je vykořisťování, nemoci, dysfunkce a rozvrácené rodiny.“

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.