Harry Lee Steve Lance

a 21. 3. 2022

V nedávném rozhovoru pro NTD TV odborník na komunismus Trevor Loudon poukázal na to, jak je marxismus v USA „nesmírně rozšířený“, a že vzhledem k různým formám, ve kterých je obsažen, si jej běžný člověk nemusí všimnout. Ať už jde např. o hnutí Black Lives Matter, kritickou rasovou teorii, hnutí LGBTQ, environmentální hnutí nebo hnutí za rovnost.

Loudon pochází z Nového Zélandu. Je autorem, filmařem a veřejný řečníkem. Komunismem se zabývá dlouhodobě. Přispívá do deníku The Epoch Times a moderuje pořad „CounterPunch“ na EpochTV.

„Marxismus je skutečně modelem, hlavním politicko-ekonomickým paradigmatem, ve kterém dnes žijeme. Ale většina lidí si jej není vědoma, protože o něm pořád uvažují pouze jako o třídním boji ze 40. let 19. století a z počátku 20. století,“ řekl Loudon v pořadu Capitol Report na NTD 11. března.

V „Manifestu komunistické strany“ Karel Marx uvedl, že lidské dějiny jsou „dějinami třídních bojů“. V kapitalistickém systému proti sobě stojí dvě základní třídy: vlastníci výrobních prostředků neboli buržoazie a dělníci neboli proletariát.

„Marxismus se nyní proměnil v LGBTQ boj, feministický boj, boj za životní prostředí, rasový boj a podobně,“ řekl Loudon.

„Kde všude je marxismus? Je tam, kde najdete organizovaný systém pro identifikaci obětí a svržení stávajících struktur, které údajně tyto oběti utlačují,“ vysvětluje Loudon.

Podle Loudona nejde ekologickému hnutí o životní prostředí, ale o zničení průmyslu, o zničení bohatství. Hnutí LGBTQ není o potvrzování LGBTQ lidí, ale o zničení tradiční rodiny. Komunisty ovládané odbory nejsou o posílení práv pracujícího člověka, ale o ovládání pracujících ve prospěch státu. U povinného očkování nejde o veřejné zdraví, ale o získání kontroly nad životy lidí a o to, aby existovala podmínka, díky které by lidé mohli být kontrolováni.

„To všechno je marxismus,“ řekl Loudon.

Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter, Patrisse Cullorsová, jednou přiznala, že ona a další zakladatelé jsou „školení marxisté“.

Velmi kontroverzní kritická rasová teorie (CRT) je rovněž kvazimarxistickou ideologií, která redefinuje americké dějiny jako boj mezi „utlačovateli“ (bělochy) a „utlačovanými“ (všemi ostatními).

„Kritická rasová teorie je prostě jen marxismus aplikovaný na rasu, nikoli na třídu. Je očividně rozdělující. Jde tolik proti tomu, o čem by Amerika měla být: E Pluribus Unum, z mnoha [států] jedna [země],“ řekl Loudon.

„Nyní se to dokonce rozšiřuje na pedofilii,“ řekl Loudon. „V budoucnu se dočkáme hnutí, která pedofilii zlegalizují, protože pedofilové byli společností utlačováni. K tomu to směřuje.“

V posledních letech se pedofilové snaží označovat sami sebe jako „osoby přitahované nezletilými“, aby se tak mohli domáhat legalizace pedofilie.

V listopadu loňského roku Allyn Walker, profesor na Old Dominion University ve Virginii, souhlasil s tím, že po skončení smlouvy odejde ze školy kvůli svým výrokům, v nichž označil pedofily za „osoby přitahované nezletilými“. Walker, který se identifikuje jako nebinární, napsal knihu o „osobách přitahovaných nezletilými“ a podrobně popsal jejich „snahu o získání důstojnosti“.

„Marxismus převrací přirozené, tradiční hierarchie života,“ řekl Loudon. „Byly nám dány tři typy institucí, které nás mají vést. Byly nám dány náboženské instituce, kostely, synagogy, chrámy. Byla nám dána rodina s tradicí, která k ní patří. A byla nám dána občanská vláda. Marxismus je o podkopání a svržení všech těchto tří institucí. Můžete se vsadit, že cokoliv podkopává tradiční náboženství, tradiční rodinné hodnoty nebo občanskou vládu, má marxistický základ.“

Epoch Times Photo
Demonstrující Antify a Black Lives Matter v den voleb, 3. listopadu 2020, poblíž Bílého domu ve Washingtonu D. C. (Nicholas Kamm / AFP via Getty Images)

„Všechny tyto programy mají za cíl oslabit Ameriku, oslabit Západ, oslabit naše tradice, oslabit naše rodiny, oslabit naše vlády, oslabit naše náboženství. Tak, aby to všechno mohlo být svrženo a nahrazeno komunisticko-socialistickým režimem.“

Důvodem, proč se marxismus ukrývá v různých podobách, je oklamat lidi, řekl Loudon.

„Marxismus se těžko prodává. Revoluce se lidem těžko prodává. Musíte ji prodat jako něco jiného, než čím ve skutečnosti je.“

Když Lenin přebíral mocenskou kontrolu nad Ruskem, nemluvil o kolektivizaci všeho, zavírání lidí do gulagů nebo vytváření totalitního státu. Místo toho sliboval, že lidé budou mít půdu, mír a chléb, pokračoval Loudon.

„Marxismus se vždy opíral o podvádění, o používání slov k oklamání lidí,“ řekl Loudon.

„Dnes se prodává jako ekvita. Co ekvita znamená?“

Hned v první den, kdy prezident Joe Biden nastoupil do úřadu, vydal výkonné nařízení, v němž slíbil prosazovat rasovou ekvitu a podporovat ji napříč federální vládou.

V jeho výkonném nařízení byla „ekvita“ definována jako „důsledné a systematické férové, spravedlivé a nestranné zacházení se všemi jednotlivci, včetně jednotlivců, kteří patří k nedostatečně zajištěným komunitám, jimž bylo takové zacházení odepřeno“.

„To není totéž co rovnost,“ řekl Loudon. „Ekvita znamená, že máme stejný výsledek. Tedy bez ohledu na výchozí startovní čáru skončíte se stejnou sumou peněz. Skončíte se stejným množstvím moci. To je komunismus. Právě tohle to je.“

Viceprezidentka Kamala Harrisová během své volební kampaně v roce 2020 zveřejnila na sociálních sítích kreslené video, v němž říká, že je velký rozdíl mezi rovností a ekvitou a že „spravedlivé zacházení znamená, že všichni skončíme na stejném místě“.

Podle Loudona se v této souvislosti probudilo už více lidí a levice nad sebou ztratila kontrolu.

„Do hnutí za svobodu se nyní zapojují tisíce lidí, kteří přicházejí, protože si uvědomují, co je kritická rasová teorie. To už bylo příliš. A když čtu levicový tisk, tak jsou z toho, co se tu děje, úplně vedle, protože jejich hra byla odhalena a oni z toho šílí.“

V předchozím rozhovoru pro NTD Loudon uvedl, že komunismus, za vydatné koordinované podpory Sovětského svazu a nyní komunistické Číny, proniká do Spojených států už sto let a lidé se musí vzepřít v místních volbách, aby zachránili Ameriku.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. (J. S.)

Přečtěte si také

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel
Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci
Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci

Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně opět kritizoval předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Astmatem trpí na celém světě téměř 340 milionů lidí, z toho přibližně 800 tisíc v České republice. Počet nemocných stále roste.

Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“
Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“

Analýza výsledků parlamentních voleb ve Francii: Nová lidová fronta na čele, Macronova strana na druhém místě.

Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu
Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu

Začíná léto a s ním i doba nošení sandálů, pantoflí či „žabek“. Jak se starat o naše chodidla, aby vypadala krásně a zdravě, nám poradí spolumajitelka pedikérského salonu v Prešově Andrea Prokopčáková.