Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je jednou z organizací, které v USA prosazují všechny pokyny týkající se onemocnění covid-19, které mimo jiné říkají, že by se měli nechat očkovat všichni lidé starší 5 let.

Politici v USA převzali jejich pokyny a použili je jako odůvodnění pro různé konkrétní politiky, kterých jsme byly svědky v posledních dvou letech. Například pro různá povinná očkování a povinné nošení respirátorů.

Jednou z otázek, která však mnoha lidem vrtá hlavou, je, zda byli k očkování nuceni i samotní zaměstnanci CDC.

Podle údajů, které exkluzivně získal deník The Epoch Times, téměř 400 zaměstnanců amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) nedostalo vakcínu proti covidu-19.

Celkem 382 pracovníků CDC není očkováno, uvedl pro The Epoch Times Roger Andoh, pracovník agentury odpovědný za zákon o svobodném přístupu k informacím (FOIA).

Dalších devět zaměstnanců má za sebou pouze jednu dávku vakcíny Pfizer nebo Moderna, což znamená, že ani oni se podle směrnic CDC nepovažují za plně očkované.

Dohromady jde o 3,2 % zaměstnanců CDC.

Roger Andoh se nejprve odkázal na prohlášení vlády, které obsahovalo údaje zveřejněné k prosinci 2021, a odmítl plně odpovědět na žádost The Epoch Times zaslanou v rámci zákona o svobodném přístupu k informacím, která požadovala podrobnější údaje aktuální k 15. březnu 2022.

„Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o nejnovější a nejúplnější dostupné údaje a některé vámi požadované datové prvky nejsou k dispozici,“ uvedl původně Andoh.

Když byl požádán o upřesnění, jiný pracovník CDC Andohovo prohlášení zopakoval.

Poté, co deník The Epoch Times podal odvolání k americkému ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb (HHS), nadřízenému úřadu CDC, úřad své stanovisko změnil, aniž by vysvětlil, proč tak učinil.

„Po dodatečném pátrání vám poskytujeme následující informace,“ uvedl Andoh v nové odpovědi.

„Odpověď, kterou jsem dostal na vaši výzvu od CDC, ve mně vzbudila dojem, že původně nechtěli žádné informace zatajit,“ sdělil Jonathan Nelson, analytik FOIA z HHS, v e-mailové komunikaci s deníkem The Epoch Times. „Na základě toho se (osobně) domnívám, že se z jejich strany jednalo pouze o náhodné opomenutí.“

Kromě toho, že CDC odhalilo, že 391 zaměstnanců nebylo plně očkováno, uvedlo, že 12 399 zaměstnanců bylo plně očkováno, což znamená, že dostali dvě dávky vakcín Moderna nebo Pfizer nebo jednorázovou injekci Johnson & Johnson.

Kromě toho 5 810 zaměstnanců sdělilo, že obdrželi posilovací dávku, ačkoli agentura zdůraznila, že zaměstnanci nemusí uvádět, zda posilovací dávku obdrželi.

CDC rovněž zveřejnila, že agentura nevyhověla žádné žádosti o výjimku z očkovacího nařízení amerického prezidenta Joea Bidena (Demokraté) pro federální zaměstnance, který je připraven vstoupit v platnost 31. května 2022 po několikaměsíčním pozastavení jeho účinnosti v důsledku soudního rozhodnutí.

Na dotaz, co se stane s neočkovanými pracovníky, kteří nemají výjimku, a proč nebyla žádná výjimka udělena, mediální oddělení CDC neodpovědělo.

Údaje byly aktuální k 12. dubnu 2022.

Tři další zdravotnické agentury uvnitř HHS, které jsou hluboce zapojeny do propagace očkování proti onemocnění covid-19 a odmítly poskytnout údaje o množství očkovaných zaměstnanců po prosinci 2021, požadované údaje dosud neposkytly. Jedná se o Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, Centrum pro zdravotnické a lékařské služby a Národní zdravotní ústavy.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.