Matt Palumbo, autor knihy „The Man Behind the Curtain: Inside the Secret Network of George Soros“ (Muž za oponou: poodhalení tajné sítě George Sorose), podrobně popisuje propojení miliardáře George Sorose s americkou politikou a ukazuje, jak Soros ovládá nejen to, co se o něm píše, ale také ovlivňuje, jak americká veřejnost vnímá medializované události.

Soros vytvořil finanční koncept zvaný reflexivita, který je podle Palumba „geniální“, protože může způsobit, že se ve finančním sektoru stane to, co Soros chce.

„Ale očekávání určují realitu a Soros si uvědomil: ‚Ano, to platí i pro média‘. Pokud lidem řeknete, co mají očekávat, budou si realitu vykládat jinak,“ a toho lze využít k ovlivnění toho, jak si lidé vykládají zpravodajské události, řekl Palumbo během nedávného rozhovoru pro pořad „Facts Matter“ na EpochTV.

„Ať už jde o jakýkoli důvod, pokud si lidé myslí, že se něco stane, tak se to skutečně stane,“ a Soros to aplikoval na zpravodajství mediálních společností, aby vyvolal v lidech přesvědčení, že se stalo něco, co se ve skutečnosti nestalo, řekl Palumbo.

Sorosem podporované mediální domy tento koncept používají k vytváření falešných narativů a k tomu, aby lidé uvěřili v něco, co se ve skutečnosti nestalo. Důvodem, proč je Soros schopen mít takovou míru vlivu, je to, že dává desítky milionů dolarů do americké mediální infrastruktury.

Existuje mnoho mainstreamových mediálních organizací s vazbami na Sorose, včetně: „ABC, CBS, CNN, Washington Post, New York Times, chci říci, že je to velmi dlouhý seznam. Zadejte Sorosovo jméno a jen se podívejte, jak o něm píší…“ řekl Palumbo a dodal, že to vypadá, že jejich zpravodajství vždy upřednostňuje demokraty a Sorose.

Sorosovy vazby na mediální infrastrukturu zdokumentoval „hlídací pes“ Media Research Center (MRC). Soros vynaložil na financování médií od r. 2003 více než 52 milionů dolarů, včetně infrastruktury žurnalistických škol, investigativní žurnalistiky a dokonce oborových organizací,“ uvádí se ve zprávě MRC.

Mnoho levicových uskupení, včetně mediálních společností, získává finanční prostředky prostřednictvím Sorosovy nadace Open Society Foundation. Tato skupina je známá tím, že financuje progresivní iniciativy, jako jsou Black Lives Matter a Defund the Police, a také politické kandidáty a kampaně prokurátorů, uvedl Palumbo.

Sorosova nadace tvrdí, že podporuje demokracii a individualismus, ale ve skutečnosti podporuje radikálnější agendu, řekl Palumbo.

V čele nadace Open Society Foundation stojí Alexander Soros, syn George Sorose. Nadace získala v roce 2017 od George Sorose 18 miliard dolarů na financování progresivních cílů. Má pobočky po celém světě.

Jako možný důvod Sorosovy podpory levicové ideologie Palumbo uvádí události ze Sorosova mládí, kdy v Maďarsku začínaly probíhat čistky Židů a Soros se vydával za křesťana.

Před nástupem Hitlera se Sorose ujal křesťan, který úřadům přísahal, že Soros je jeho kmotřenec. Soros s tímto mužem spolupracoval na konfiskaci majetku Židů.

V rozhovoru pro pořad „60 minut“ v roce 1998 se moderátor Steve Croft Sorose zeptal, zda cítí vinu za konfiskaci majetku maďarských Židů, na což odpověděl, že ne.

„Bylo mi čtrnáct let a řekl bych, že tehdy se utvářel můj charakter. … Člověk by měl myslet dopředu, měl by chápat a předvídat události, a když je ohrožen… byla to obrovská hrozba zla, chci říct, byla to velmi osobní zkušenost se zlem,“ řekl Soros.

Na další otázku, zda to bylo těžké vědět, že jeho spoluobčané Maďaři byli posíláni do táborů smrti poté, co jim pomohl odebrat majetek, Soros odpověděl, že to nebylo nijak těžké, protože v tom nehrál žádnou roli.

„Vůbec ne, vůbec ne. Možná jako dítě tu souvislost nevidíte. Ale nevytvořilo to žádný, žádný problém,“ řekl Soros. „Byl jsem jen divák. Ten majetek se bral pryč. Takže v odebírání toho majetku jsem nehrál žádnou roli. Takže jsem neměl žádný pocit viny.“

antifa blm
Demonstranti Antify a hnutí Black Lives Matter protestují během volební noci poblíž Bílého domu ve Washingtonu 3. listopadu 2020. (Nicholas Kamm / AFP via Getty Images)

Palumbo ve svém výzkumu také zjistil, že mnoho lidí, kteří kdysi pracovali pro Sorosovu nadaci Open Society Foundation, později přešlo do médií.

Kromě toho Soros financoval kampaně mnoha demokratických politiků a progresivních prokurátorů a podporoval ty, kteří dosáhnou výsledků, jež Soros chce.

„Když si zvolíte prokurátora, má ve všech těchto věcech naprostou autonomii, takže je to prostě hej, chci změnit zákon, podpořím člověka, který ho chce změnit přesně tak, jak chci já, on tam přijde a přes noc ho změní,“ řekl Palumbo

„Když se ve volbách ucházíte o post prokurátora, a normálně na kampaň každý utratí pár set tisíc, a pak do ní napumpujete 1 nebo 2 miliony, tak si vlastně tímto způsobem můžete koupit volby. A to se děje opakovaně. Existují případy, kdy vyzyvatel prostě odstoupí, protože ví, že to nemá smysl,“ řekl Palumbo.

Důvodem, proč širší část veřejnosti neví, kdo Soros ve skutečnosti je, je to, že tyto organizace ovládá penězi.

„Je to jakási implicitní smlouva, kdy: ‚Dostal jsem kdysi od tohoto člověka peníze, opravdu jej budu ve své zprávě hanit?‘ A spousta lidí se prostě rozhodne to neudělat,“ řekl Palumbo.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.