Violová virtuoska Jitka Hosprová v rámci svých Procházek uměním pořádá další koncert, nyní v doprovodu flétnistky Jany Semerádové a cembalistky Moniky Knoblochové. Koncert proběhne v kapli sv. Anny v Nečtinách. (Více zde)

Procházky uměním jsou od svého založení koncipovány jako cyklus koncertů, který propojuje různé druhy umění a přibližuje divákům významné, umělecké, historické i kulturní události míst a lokací, ve kterých se odehrává.

Cyklus nabízí mnoho hudebních žánrů, a koncerty pořádá v exkluzivních místech, která jsou sama o sobě pro diváky přitažlivá coby architektonické nebo umělecké skvosty.

„Druhou červenou nití, která se vine festivalovou dramaturgií, je představit publiku violu jako výrazný, i když tu a tam neprávem opomíjený hudební nástroj, zasazený do mnoha, tu a tam i výrazně odlišných, až experimentálních poloh,“ uvádějí oficiální stránky projektu.

„V souladu s naším mottem Přežije-li kultura, přežije národ! klademe důraz na národní hrdost,“ říká zakladatelka projektu Jitka Hosprová. „Uvádíme českou hudbu a českou soudobou hudbu za přítomnosti skladatelů v přístupných dramaturgiích. Je pro nás velmi důležitá edukace mládeže a přiblížení národního kulturního odkazu této skupině, která bude rozhodovat o budoucnosti národa.“