TÉMA: Razie u Trumpa

Syn amerického exprezidenta Donalda Trumpa Eric prozradil, že rodina zveřejní nahrávky z bezpečnostních kamer, na kterých je zaznamenaná razie agentů FBI z minulého týdne v jejich rezidenci Mar-a-Lago na Floridě.

„Stále máte nahrávku z kamer, je to tak? Smíte / budete moci se o ní podělit s národem?“ zeptal se v pondělí večer moderátor Fox News Sean Hannity Erica Trumpa.

Mladší Trump odpověděl: „Rozhodně, Seane,“ a dodal, že video bude zveřejněno „ve správnou dobu“. Řekl, že policisté, včetně agentů FBI, by měli nosit „tělesné kamery“, aby byla zajištěna naprostá transparentnost.

„Proto policisté nosí tělesné kamery. Neříkají vám, abyste vypnuli kamery – chtějí transparentnost, ale o tom to tady nebylo,“ řekl Trump s odkazem na zásah.

V rozhovoru pro Daily Mail minulý týden Eric Trump řekl, že agenti FBI vyzvali jejich právníky, aby v Mar-a-Lago vypnuli bezpečnostní kamery. To však neudělali a právnička Donalda Trumpa Alina Habbaová později prozradila, že exprezident a jeho rodina minulý týden sledovali razii FBI prostřednictvím průmyslových kamer.

Další Trumpova právnička Christina Bobbová minulý týden pro Real America’s Voice uvedla, že bezpečnostní kamery byly na chvíli vypnuty v době, kdy agenti FBI hovořili s právníky exprezidenta. Rodina ale dle ní viděla „celou věc“ (myšleno razii), když byla v New Yorku.

Bobbová také řekla, že musela „tvrdnout na parkovišti“ Mar-a-Laga, kde „převzala dokumenty a odpovídala na otázky“.

„FBI a další lidé z federální vlády nedovolili nikomu, včetně mých právníků, přiblížit se k prostorám, které byly prohledávány nebo hlídány během razie v Mar-a-Lago,“ napsal Donald Trump minulý týden na svém účtu na Truth Social.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.