Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greenová (Republikáni) 19. srpna navrhla zákon nazvaný Protect Children’s Innocence Act, který stanovuje trestný čin třídy C pro každého, kdo vědomě provede nezletilým lékařský zákrok, který má změnit jeho biologické pohlaví. Trestní sazba by podle jejího návrhu zákona vyměřovala 10 až 25 let vězení s maximální pokutou 250 tisíc dolarů.

V ranních hodinách 24. srpna došlo k prvnímu ze dvou po sobě jdoucích pokusů o zastrašování Greeneové kvůli jejímu postoji k transgenderovým otázkám.

Při prvním z nich se obrátil na policii volající, který tvrdil, že je z krizové linky ve Virginii a ohlašuje, že v domě Greenové došlo ke střelbě.

Poslankyně Greeneová spala ve svém domě v okrese Floyd, když ji probudil zvonek a klepání na dveře. Za oknem její ložnice se objevily baterky a lidé.

Rychle vyskočila z postele, oblékla se a šla ke vchodovým dveřím. Instinktivně sáhla po zbrani, i když jí něco říkalo, aby ji odložila.

Rozhodnutí nevzít si zbraň jí možná zachránilo život.

Na její verandě stálo pět policistů s připravenými zbraněmi. Zmatené kongresmance sdělili, že reagují na hlášení o střelbě v jejím domě, které uvádělo, že muž byl pětkrát postřelen ve vaně, přičemž žena a děti byly stále v obydlí, naznačujíce, že násilí se může stupňovat.

„Myslíme, že jste obětí swattingu[1],“ řekli policisté Greeneové poté, když si uvědomili, co se děje. Došlo k použití falešného telefonátu k vyslání taktické policie do domu Greenové.

„Takže jde o to, že mě někdo chtěl nechat zabít,“ řekla Greenová v pořadu Capitol Report, který vysílá televize NTD. „Chtěli poslat policii do mého domu, do situace, kdy si mysleli, že dochází k vraždě, v naději, že policie zabije mě nebo někoho jiného v mém domě.“

Poté, co policie na oznámení zareagovala, zavolal podezřelý zpět pomocí počítačem generovaného hlasu a uvedl, že je spojen s webovou stránkou kiwifarm.net, která podporuje kyberstalking, uvádí se v policejní zprávě, jejíž kopii deník The Epoch Times obdržel. Osoba uvedla, že ji rozčiluje postoj Greenové k „právům transgenderové mládeže“.

Zákonodárkyně stanovila ve svému návrhu zákona věkovou hranici pro operaci změny pohlaví nekompromisně. „Musíme děti chránit a umožnit jim dospět předtím, než udělají rozhodnutí, která jim změní život, a která už nelze vzít zpět,“ řekla Greeneová.

Druhé falešné hlášení o střelbě přišlo následující den těsně před třetí hodinou ranní. V hovoru, uskutečněném prostřednictvím internetového chatu, se volající osoba představila jako Wayne Greene a řekla, že „dali najevo, že jsou transgender“, zastřelili členy jejich rodiny a vyhrožovali, že zbraň obrátí proti sobě. Takto situaci popisuje policejní zpráva z 25. srpna.

„Jestli se mi někdo pokusí zabránit, abych se zastřelil, zastřelím ho,“ říkal volající.

Dva policisté se vydali k domu Greeneové a upozornili ji na situaci u vchodových dveří.

Policie nemohla určit polohu volajícího kvůli tomu, že osoba používala VPN, nástroj, který podle policejní zprávy šifruje internetovou historii uživatele.

Greeneová vyjádřila vděčnost za postup místních orgánů činných v trestním řízení při řešení incidentů.

„Jsou v obraze a rozhodně vědí, co se teď děje,“ řekla kongresmanka a dodala, že má k místním policistům hlubokou důvěru a cítí se s nimi „velmi bezpečně“.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil a upravil M. K.


Poznámky:

[1] Takzvaný Swatting je falešné tísňové volání, které má za cíl poslat taktickou policii do domu oběti. Jedná se o federální trestný čin a v minulosti vedl pro pachatele k vážným následkům.