Jackson Elliot

14. 9. 2022

Bude jedna z budoucích „lady“ od Disneyho muž?

Společnost Disney najala transvestitu Shea Couleeho, aby hrál (zatím blíže nespecifikovanou) roli v Ironheart – novém televizním seriálu o superhrdinech od Marvelu. V seriálu bude hrát také Zoe Terakes, „nebinární“ herec/čka.

Ironheart vypráví příběh super-hrdinky podobné Iron Manovi. Debutovat bude pravděpodobně příští rok.

Seriál není jediným Disneyho seriálem, který propaguje nové genderové identity. V dalším Disneyho seriálu Baymax se objeví animovaná transgenderová postava.

Nedávno vedení společnosti Disney oznámilo nepříliš tajnou homosexuální agendu, která má vyústit do častějšího zařazování LGBTQ+ obsahu pořadů a filmů pro děti. Společnost Disney se dle City Journal zavázala, že 50 % postav budou tvořit sexuální a rasové menšiny.

Coulee se nechává oslovovat zájmeny „oni“, „jim“ a „jejich“ a při vystupování zase používá ženská zájmena. Svou drag kariéru zahájil v roce 2012. Jeho osobní webové stránky jsou přístupné pouze s heslem.

Coulee není jen tak ledajaká drag queen, je jednou ze světových superhvězd v „oboru“.

V jednom rozhovoru Coulee oznámil, že zanechá svůj „velmi specifický otisk Shea Coulee ve vesmíru Marvelu“.

Nick Caturano, zaměstnanec společnosti Disney, který protestoval proti woke ideologii ve společnosti. (Foto s laskavým svolením Nicka Caturana)

Podle Nicka Caturana, který je zaměstnancem společnosti Disney již 18 let, ukazuje snaha společnosti zahrnout do svých filmů drag queen „celonárodní koordinované snahy“ oslavující hermafroditismus.

„Jsou to nástroje v zásobníku marketérů, které ničí naše rodiny, naše mladé lidi, naši kulturu, naše hodnoty, a tím i svět,“ řekl o umělcích, jako je Coulee.

Pokud diváci nepoznají něčí pohlaví bez rad společnosti Disney, budou ji poslouchat i ve všem ostatním, řekl Caturano. „Stáváte se tmelem v rukou těchto lidí, kteří vytvářejí pravidla.“

Disney jako jedna z největších amerických mediálních korporací nemusí vždy vyhovět vkusu spotřebitelů, řekl Caturano. S dostatečným vlivem může korporace dosáhnout toho, že se její produkty budou trhu líbit.

„Spoléhají na to, že se všichni přizpůsobí. Většina lidí bude chvíli vzdorovat a uvědomí si: ‚No, já mám rád zábavu a všechny ty věci jsou pro mě cennější než mé přesvědčení‘,“ řekl.

Dolary a vzdor

Caturano také řekl, že za obsazování neheterosexuálních herců na ústřední scény existují finanční pobídky díky ESG – hodnotícím kritériím (skóre) v oblasti životního prostředí, sociální oblasti, správy a řízení.

ESG měří dopad firem na oblasti jako je změna klimatu, rozmanitost (rasová, sexuální), rovnost a inkluze a lidská práva. Tato skóre mohou ovlivnit investice do společnosti.

Velké investiční společnosti používají skóre ESG spolu s ukazateli, jako je ziskovost, inovace a marže společnosti, aby se rozhodly, zda koupit akcie dané firmy.

„Je to něco jako sociální kreditní skóre, které dělá Čína, ale je vytvořeno pro společnosti,“ řekl Caturano.

V této souvislosti se rodiče musí rozhodnout, čeho si cení, řekl Caturano. „Jaké je naše přesvědčení? Co je pro nás důležité?“ zeptal se.

Poté by měli jednat a nebojácně vystupovat proti tomu, co se jim nelíbí, dodal.

„Myslím, že většina lidí cítí, že tyto věci nejsou správné,“ řekl Caturano. „Pokud nezaujmeme nějaký postoj, nezmizí to,“ dodal.

Deník Epoch Times požádal společnost Disney o komentář, ale do doby tisku neobdržel žádné vyjádření.

Překlad původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.