Mark Tapscott

19. 12. 2022

Texaský guvernér Greg Abbott žádá vrchního státního zástupce, aby zahájil vyšetřování nevládních organizací, které pomáhají nelegálním přistěhovalcům překračujícím americko-mexickou hranici.

„Do konce platnosti Hlavy 42 zbývá jen několik dní a počet nelegálních přistěhovalců překračujících texasko-mexickou hranici dosáhl rekordního počtu,“ uvedl republikán Abbott minulý týden v dopise texaskému vrchnímu st. zástupci Kenu Paxtonovi.

„Minulou neděli během 24 hodin překročilo hranici u El Pasa a nelegálně vstoupilo do Texasu více než 2 600 nelegálních přistěhovalců. Tato čísla se v následujících týdnech pravděpodobně ještě zvýší.“

Abbottův odkaz na Hlavu 42 se týká nařízení, které vydal prezident Donald Trump v souvislosti s pandemii, které federálním agentům umožnilo vracet imigranty překračující hranici do Mexika, aby tam vyčkali na vyřízení svých případů, včetně žádostí o azyl. Rozhodnutí federálního soudu, které nedávno podpořil i odvolací soud, toto pravidlo k 21. prosinci ruší.

„Jelikož se však skutečnosti na místě stále mění, musíme na tuto krizi ostražitě reagovat i nadále. V poslední době se objevily zprávy, že nevládní organizace (NO) mohly pomáhat s nelegálním překračováním hranic v blízkosti El Pasa,“ řekl Greg Abbott.

„A tedy rozumíme tomu tak, že nevládní organizace se mohou podílet na nezákonném organizování překračování hranic prostřednictvím aktivit na obou stranách hranice, včetně jiných sektorů než El Paso. Ve světle těchto zpráv vyzývám texaskou generální prokuraturu, aby zahájila vyšetřování role nevládních organizací při plánování a usnadňování nelegální přepravy nelegálních přistěhovalců přes naše hranice.“

Abbottův dopis Paxtonovi přichází den poté, co projekt nadace Heritage Foundation zveřejnil výsledky rozsáhlé analýzy více než 30 000 anonymizovaných mobilních zařízení, která používají nelegální přistěhovalci po vstupu do Spojených států, která získávají od neziskovek zařizujících přesídlovací péči a služby.

Podle Mika Howella, ředitele projektu Oversight Project nadace Heritage, byla tato zařízení sledována téměř ve všech kongresních obvodech v zemi.

„Nyní máme nepopiratelný důkaz, že nevládní organizace jsou partnery Bidenovy administrativy při zastřešování a udržování této historické hraniční krize. Nejostudnější je, že tyto nevládní organizace nejenže využívají peníze daňových poplatníků k dokončení posledního článku převádění lidí drogovými kartely, ale také finanční prostředky darované Američany z celé země, kteří nemají ani tušení, že jejich charitativní dary jsou využívány k tomuto účelu,“ uvedl Howell v prohlášení.

„Ruku v ruce se zastánci otevřených hranic v Bidenově administrativě každý měsíc přesídlují nespočetné množství nelegálních cizinců po celé zemi, čímž ochotně podporují cíl levice přetvořit americkou voličskou základnu a prosazovat své politické cíle.“

Na pomoci imigrantům přicházejícím do Spojených států se různými způsoby podílejí desítky nevládních organizací. Poskytování takové péče a služeb legálním přistěhovalcům není nezákonné, ale v případě nelegálních přistěhovalců může dojít k porušení několika federálních zákonů.

Mezi takové nevládní organizace podle státu Kalifornie patří Amnesty International USA, Catholic Charities USA, Doctors Without Borders, Human Rights Watch, Vysoký komisař OSN pro uprchlíky a Refugee Council USA.

Mnohé z těchto nevládních organizací dostávají od federální vlády značné finanční prostředky.

Při vyhledávání na oficiálních webových stránkách USASpending.gov, které umožňují veřejnosti přístup k informacím o přibližně 70 % všech federálních výdajů, například z daní šlo více než 3 000 samostatných federálních transakcí v celkové hodnotě 1,2 miliardy dolarů pro Catholic Charities USA.

Mluvčí Catholic Charities USA na žádost The Epoch Times o komentář do doby publikování nereagoval.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv
Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv

Antidepresiva se předepisují více než jen na depresi a jejich důsledkem je zvýšené riziko sebevražd.

„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky
„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky

Dnes je tomu právě 80 let od narození „malého velkého muže“ Karla Kryla, jedné z ikon odporu proti okupaci v srpnu 1968 i sametové revoluci v roce 1989. Hluboké myšlenky, které zaznívají v jeho písních, dodávaly odvahu těm, kteří se nebáli jim naslouchat za doby totality, a promlouvají k lidem i dnes.

Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně
Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně

Dlouhotrvající kauzy kolem prezidentova syna přitom zahrnují mnoho úrovní, od etických otázek ohledně jeho podnikání, přes trestní vyšetřování až po informace o jeho zapojení do korupčních aktivit.

Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury
Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury

Objevte pražské architektonické skvosty na festivalu Open House Praha. Připraven je bohatý program a zpřístupněno bude 115 budov zdarma.

Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA
Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA

Zatímco miliardář Bill Gates se v době koronaviru proslavil především svým zapojením do očkování, spoluzakladatel Microsoftu se od té doby stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA. Nadace Billa a Melindy Gatesových je největším propagátorem genetického inženýrství na světě. Blíží se změna doby v zemědělství?