Bryan Jung

2. 1. 2023

Společnost General Motors (GM) poskytla grant pro-transgenderové organizaci, která dodává knihy podporující její ideologii do mateřských a základních škol v USA.

Podle své zprávy o sociálním dopadu za rok 2021 (pdf) poskytla detroitská automobilka v loňském roce dar organizaci Gay Lesbian and Straight Education Network (GLSEN) a jejímu programu „Duhová knihovna“. (Nedávno jsme informovali o videu, ve kterém GLSEN vysvětluje „jak se dostat k dětem“ s genderovou tematikou.)

Tato organizace je známá i tím, že lobbuje u školních obvodů, aby chlapcům, kteří podstoupili změnu pohlaví, umožnily hrát v dívčích sportovních týmech a používat ženské toalety, jak informoval Breitbart.

Zpráva GM konstatuje, že zafinancovala snahy „Duhové knihovny“ k poskytnutí „podpůrných učebních materiálů a sady knih, které jsou zaměřené na LGBTQ+ a rasovou a multikulturní rozmanitost pro školy K-12“. (pozn. překladatele: K-12 je ekvivalent našich základních a středních škol).

„Tento inovativní program také poskytuje průběžnou podporu a odborné poradenství pedagogům, aby mohli vytvářet inkluzivní, podpůrné a pro [genderovou] identitu bezpečné třídy po celé zemi,“ uvádí se dále ve zprávě.

GM nespecifikoval, kolik přesně pro-transgenderové organizaci přidělil, ale podle zprávy poskytl v roce 2021 „86,7 milionu dolarů v peněžních a věcných darech neziskovým organizacím, které pomáhají vytvářet inkluzivní řešení sociálních problémů po celém světě“.

Pokusy o změnu školních osnov a agenda

GLSEN byla obviněna z toho, že se snaží do školních směrnic a osnov přidat teorii „trans a nebinárního“ pohlaví.

Podle svých webových stránek GLSEN poskytuje seznam plánů výuky, „průvodců pro pedagogy“ a školení pro profesní rozvoj pedagogů.

Ačkoli GLSEN nemá k dispozici úplný seznam titulů svého programu, podle časopisu School Library Journal byly knihy vybrány na základě výročních cen LGBTQ+ organizace Stonewall a „Duhového seznamu knih“ Americké knihovnické asociace.

Některé z knih jsou „I am Jazz“ (Jsem Jazz), která vypráví o chlapci, který ve věku dvou let zjistil, že je dívka; dalším příkladem je sexuálně explicitní „Gender Queer“ od Maii Kabobe, která obsahuje vyobrazení sexuálních aktivit a popisy fantazií a experimentů.

Megan Brocková, obhájkyně práv rodičů, ve svém příspěvku na Twitteru obvinila GLSEN, že se snaží využít svůj program duhové knihovny ke „skrytému oblbování dětí a ovlivňování vzdělávací politiky“ a zveřejnila také video zmiňované již dříve v tomto článku.

Kromě dětských knih se organizace snaží ovlivňovat vyučování matematiky články jako „Jak udělat hodiny matematiky inkluzivnější pro trans a nebinární identity?“.

GLSEN vytvořila pro žáky a učitele tzv. „Trans Action Kit“ (pdf), kterými se zapojují do pro-LGBT aktivismu, a podporují „pseudonáboženské oltáře“ na oslavu svého „Památného transgenderového dne“, aby se děti mohly modlit za zemřelé transgender osoby.

Chevrolet

Společnost Chevrolet, která je rovněž ve vlastnictví GM, věnovala organizaci GLSEN dalších 25 000 dolarů, informoval The Post Millennial.

„Tímto nejnovějším partnerstvím zaměřeným na LGBTQ+ navazujeme na tuto historii a posilujeme závazek Chevroletu podporovat zásadní kulturní pokrok,“ uvedl Steve Majoros, viceprezident marketingu společnosti Chevrolet.

Společnost GM sdělila na svých internetových stránkách, že v posledních několika letech LGBT zaměstnance podporuje.

„V posledních letech poskytly společnosti GM a Chevrolet granty organizaci GLSEN na podporu její práce při vytváření bezpečného, podpůrného a LGBTQ inkluzivního vzdělávacího prostředí pro studenty. Je to jen jedna z mnoha iniciativ a záležitostí, které GM podporuje, neboť společnost každoročně poskytuje filantropické granty stovkám neziskových organizací,“ napsala mluvčí GM a Chevroletu deníku The Epoch Times.

The Epoch Times se obrátil na GLSEN s žádostí o komentář.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

Související témata

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.