Autoři: Sean Tseng a Rita Huang

Tchaj-wan je jednou z posledních zemí, která zpřísnila pravidla vstupu pro osoby, které navštívily pevninskou Čínu, kde tamní komunistický režim zrušil omezení přeshraničního cestování navzdory probíhající epidemii onemocnění covid-19, která se rozšířila po celé zemi.

Tchaj-wan taktéž nadále trvá na zákazu vstupu turistů z pevninské Číny od začátku pandemie covidu-19 na začátku roku 2020 a toto pravidlo se nezměnilo. Tchaj-wan v současné době povoluje návštěvu čínských občanů pouze z rodinných nebo pracovních důvodů.

S platností od 1. ledna se všichni cestující, kteří přijíždějí z pevninské Číny, včetně vracejících se tchajwanských občanů nebo cizinců, kteří nejsou Číňany, musí po příjezdu na Tchaj-wan podrobit testu na bázi polymerázové řetězové reakce (PCR), uvedlo 28. prosince tchajwanské Ústřední protiepidemické centrum (CECC).

Testování, které by mělo skončit 31. ledna, se bude vztahovat také na příchozí z tchajwanských ostrovů Kinmen a Matsu. Na cestující z Hongkongu a Macaa se opatření nevztahují.

Tento krok přišel poté, co Japonsko oznámilo omezení vstupu turistů z Číny, které vstoupilo v platnost 30. prosince.

Všem přijíždějícím cestovatelům mají být předány soupravy pro rychlé testování antigenů a ti, kteří budou mít pozitivní test na covid-19, musí jít na pět dní do karantény a sledovat svůj zdravotní stav, dokud nebude jejich test na toto onemocnění negativní, uvedl mluvčí CECC Chuang Jen-hsiang.

CECC dodal, že důvodem tohoto rozhodnutí je náhlý obrat Pekingu v jeho politice prevence epidemie a kontrolních opatření, přičemž nejsou známy informace o situaci šíření onemocnění covid-19 a nárůstu počtu nakažených osob v pevninské Číně.

Vzorky od osob pozitivních na covid-19 budou zaslány do laboratoře Kunyang tchajwanského CDC k sekvenování genomu viru.

Celý článek naleznete zde. (v angličtině)

Článek byl při překladu redakčně zkrácen. Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.