Jackson Elliot

24. 2. 2023

Kalifornská učitelka tělocviku s křesťanskou vírou Jessica Taipasová byla ze své školy vyražena za to, že by informovala rodiče, kdyby jejich děti tajně podstoupily proces pro změnu pohlaví.

I když se Taipasová během šesti let učení nesetkala s tím, že by dítě, které učí, chtělo změnit pohlaví anebo že by se chtěl chlapec převlékat v dívčí šatně, říci to hypoteticky rodičům by znamenalo nedodržení školního řádu. To však dle ní stačilo k tomu, aby dostala výpověď.

Taipasová uvedla, že na školní obvod Jurupa (JUSD) plánuje podat žalobu, protože obvod jí sdělil, že má na výběr: buď bude ochotna lhát rodičům, nebo přijde o práci.

Pokud se dítě v JUSD identifikuje jako transgender, je školní politikou tuto skutečnost před rodiči tajit, řekla Taipasová deníku The Epoch Times.

Jessica Taipasová, učitelka tělocviku, která by odmítla lhát rodičům, pokud by jejich děti přijaly novou pohlavní identitu. Taipasová pracovala ve školním obvodu Jurupa Unified v Kalifornii, než ji obvod vyhodil. (S laskavým svolením Jessicy Taipasové)

„Musela jsem se rozhodnout. Mám dát obvodu vědět, že mi tato očekávání nevyhovují?“ ptala se.

Taipasová řekla škole, že nemůže její politiku dodržovat, protože její křesťanská víra vyžaduje, aby říkala pravdu.

„Pro budoucnost veřejného školství to znamená, že legitimní praktikující křesťané nemohou být učiteli ve veřejném školství,“ dodala.

Škola Taipasové sdělila, že kalifornské zákony vyžadují, aby lhala.

„Obvod vám poskytl verbální pokyn, abyste se zdržela sdělování pohlavní identity žáka, který je transgender, rodiči, který nezná pohlavní identitu žáka,“ stojí v e-mailu z 21. února 2023, který škola Taipasové zaslala.

Taipasová škole sdělila, že malé děti by neměly měnit pohlaví bez vědomí rodičů. Dodala, že se nepodřídí ani požadavkům školy, aby pouštěla chlapce do dívčí šatny.

„Chci vám dát vědět, že biologické muže do dívčí šatny pouštět nebudu,“ vzpomíná Taipasová, co řekla vedení školy.

„Tak to máme další problém, protože vy musíte. To by byla diskriminace,“ vzpomíná si na odpověď zástupců školy.

Placená dovolená a pak propuštění

Boj Taipasové s JUSD začal v květnu 2022, kdy si studenti našli na sociálních sítích její nesouhlasná stanoviska s transgenderismem.

Některé její příspěvky na sociálních sítích obsahovaly biblické verše. V jiných příspěvcích se vyjadřovala proti oblékání malých dětí do triček LGBT pride.

Řekla, že studenti ji za tyto příspěvky nahlásili na JUSD.

„Měli určité pocity z některých věcí, které jsem zveřejnila, a rozhodli se poslat školnímu obvodu screenshoty a videa,“ řekla.

Uvedla, že následně ji obvod za její příspěvky na sociálních sítích poslal na placené volno a vyšetřoval ji.

„Školní obvod mě poslal na placené volno a všechno to vyšetřoval,“ řekla.

Když proběhlo její vyšetřování, představitelé obvodu jí řekli, že zůstane pod „přísným dohledem“ kvůli špatnému chování, popisovala následný vývoj.

Taipasová tehdy sdělila JUSD, že nebude lhát rodičům o transgenderismu dítěte ani nebude pouštět chlapce do dívčí šatny.

„Učitelé jsou povinni pustit žáka, který si myslí, že je opačného pohlaví, do šatny, kam nepatří,“

řekla. „Bylo by diskriminační, kdybych to neudělala,“ dodala.

Škola Taipasové sdělila, že nemůže vyhovět jejímu odporu k lhaní rodičům o duševním stavu dítěte, který vychází z její víry.

„Na základě vašeho náboženského přesvědčení nemůžete být vůči rodičům neupřímná. Pokud se vás rodič zeptá na pohlavní identitu žáka, nemůžete ho odkázat na poradce, odložit dotaz a navrhnout mu, aby si promluvil se studentem … nebo jinak odvrátit dotaz rodiče,“ stálo v dopise Taipasové, který podepsal zástupce ředitele JUSD pro lidské zdroje Daniel Brooks.

„V důsledku toho vás obvod uvolní ze zaměstnání s účinností ke konci dne 31. ledna 2023,“ píše se dále v dopise.

Ačkoli Taipasová přišla o práci ve škole, nelituje prý, že následovala svou víru.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: Juraj Skovajsa

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Německo se chystá radikálně změnit dotování obnovitelných zdrojů
Německo se chystá radikálně změnit dotování obnovitelných zdrojů

Německá koalice chce upustit od minimálních výkupních cen energie z obnovitelných zdrojů i od dotací za negativní tržní ceny. Tím, že stát podpoří pouze jednorázové investiční náklady, majitelé fotovoltaických elektráren přijdou o zaručený příjem.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Jak na nemoci denivek a růží
Jak na nemoci denivek a růží

Denivky trpící houbou listových pruhů jsou obvykle vysazeny ve stínu nebo v blízkosti vody. Otázka: Moje...

Šokující svědectví: promluvil dosud první člověk, který přežil násilné odebírání orgánů v Číně
Šokující svědectví: promluvil dosud první člověk, který přežil násilné odebírání orgánů v Číně

Pravděpodobně jediný známý člověk, který přežil násilné odebírání orgánů čínským režimem, vyprávěl svou zkušenost na tiskové konferenci 3. 7. ve Washingtonu.

Pět způsobů, jak podpořit plánování rodiny
Pět způsobů, jak podpořit plánování rodiny

S klesající světovou populací možná nastal čas přehodnotit naše plánování rodičovství. Zprávy z posledních několika desetiletí...