Teenagerka Rebecca Phillipsová vyšla po tréninku ze sprchy do šatny YMCA a zalapala po dechu…

V dámské šatně Cameron Family YMCA v kalifornském městě Santee stál nahý muž.

(pozn. překladatele: YMCA je nejstarší a jednou z největších organizací mládeže na světě, zaměřená především na sportovní aktivity)

„Okamžitě jsem se vyděšeně vrátila do sprchy a schovala se za tenkou zástěnou, dokud nezmizel,“ řekla Phillipsová během veřejného proslovu na zasedání městské rady Santee 11. ledna.

„Utíkala jsem do kabinky, abych se co nejrychleji převlékla a uspořádala si myšlenky, které jsem chtěla sdělit lidem na informacích.“

Sedmnáctiletá Phillipsová řekla, že má práci v místní restauraci a po skončení směny často chodí plavat.

Když vyjádřila obavy ohledně incidentu v šatně, zaměstnanci YMCA se podle ní rychle zastali muže, který o sobě tvrdí, že je žena.

„Když jsem mluvila s lidmi v YMCA, měla jsem pocit, že jsem já udělala něco špatného,“ řekla Phillipsová členům městské rady, popisujíce reakce zaměstnanců YMCA na obnažování muže před nezletilou dívkou.

Dodala, že v YMCA jí řekli, že v Kalifornii se může každý muž, který není registrovaným sexuálním delikventem, sprchovat nahý se ženami.

Podle § 51 kalifornského občanského zákoníku mají muži právo být nazí na dámské šatně, pokud se hlásí k ženskému pohlaví.

Během výměny názorů se zaměstnanci YMCA Phillipsová uvedla, že se její myšlenky neustále stáčely ke své pětileté sestře.

„Tohle je YMCA, kde stovky dětí tráví letní odpoledne na dětských táborech,“ řekla. „Tohle je YMCA, kam moje malá sestra chodí na hodiny gymnastiky. Šatna pro ni měla být bezpečným místem, kde si mohla popovídat s kamarádkami, osprchovat se a převléknout.

Phillipsové otec podle její výpovědi zavolal na stanici šerifa v Santee a tamní úředník dal radu, aby se v YMCA už nikdy nesprchovala.

Pak její otec zavolal do YMCA, ale nebylo mu dovoleno mluvit s manažerem. Nakonec mu zavolala úřednice z YMCA v okrese San Diego, řekla Phillipsová.

„Informovala mého otce, že jsem v době incidentu nebyla v žádném nebezpečí – že jsem byla v bezpečí,“ řekla Phillipsová.

Phillipsová se městské rady zeptala, zda vůbec může být nezletilá dívka „v bezpečí“ v místnosti s nahým mužem.

„Předpokládám, že všichni máte buď ženu, sestru, dcery nebo vnučky, nebo jste sami ženou,“ řekla.

„Mohli byste vědomě poslat nezletilou dívku do místnosti, kde je nahý muž, a říct, že jí nehrozí nebezpečí? Že je v bezpečí? Nebo, což je ještě důležitější, bylo by to správné?”

Dva dny po výpovědi Phillipsové sdělil mluvčí YMCA místnímu zpravodajství KUSI News, že YMCA „je odhodlaná zasazovat se o diverzitu, rovnost a inkluzi“. YMCA nereagovala na žádost o komentář od The Epoch Times.

lgbtq pochod
Účastníci pro-LGBT pochodu procházejí Orlandem ve státě Florida během „pride“ průvodu 15. října 2022. (Giorgio Viera / Getty Images)

Dne 16. ledna vydala YMCA tiskovou zprávu, ve které se Phillipsové omluvili, informovaly KUSI News.

V připraveném prohlášení se ale také konstatuje, že YMCA vítá a cení si lidí „všech věkových kategorií, ras, etnické příslušnosti, náboženství, genderové identity, genderového vyjádření, schopností, sexuální orientace nebo finanční situace“.

Phillipsová požádala městskou radu, aby přijala opatření na ochranu žen. Když navrhovala, aby transsexuálové nepoužívali toalety pro osoby opačného pohlaví, její čas výpovědi vypršel.

Podle průzkumu Pew Research Center z června 2022 se v USA přibližně 5 % mladých dospělých hlásí k transgenderové nebo nebinární orientaci.

Deníku The Epoch Times se nepodařilo získat komentář Phillipsové. The Epoch Times se obrátil také na YMCA a město Santee s žádostí o komentář, ale nedostal žádnou odpověď.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.