Hollywoodská hvězda a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger vzal situaci do vlastních rukou a opravil výmol ve své čtvrti v Los Angeles, když se mu několik týdnů nedostalo odpovědi od města na žádost o opravu.

Na svém Twitteru zveřejnil video, na kterém spolu se svým známým opravuje silnici v Brentwoodu.

„Dnes, poté, co celou čtvrť štve tato obrovská díra, která už týdny poškozuje auta a kola, jsem vyrazil se svým týmem a opravil ji. Vždycky říkám, nestěžujme si, pojďme s tím něco udělat. Tak tady to je.“ napsal na Twitteru.

Sousedka, která projížděla kolem, když herec díru zakrýval, stáhla okénko svého auta a hvězdě akčních filmů poděkovala.

„Není zač,“ řekl Schwarzenegger, oblečený v pracovních botách, teplácích, kožené bundě a brýlích připomínajících jeho roli ve filmu Terminátor.

„Musíme to udělat sami. Je to šílené, čekal jsem tři týdny, až tu díru spraví,“ dodal.

Daniel Ketchell, Schwarzeneggerův mluvčí, uvedl, že obyvatelé Brentwoodu opakovaně žádali o opravu od doby, kdy se po zimních bouřích na místních silnicích objevily výmoly a praskliny.

Od té doby obdrželo Los Angeles 19 692 žádostí o opravu a k 6. dubnu silničáři spravili nejméně 17 549 výmolů, uvedli úředníci během brífinku na toto téma se starostkou.

„Městští pracovníci vynakládají veškeré úsilí, aby se nejen připravili na každý nahlášený výmol, ale aby byli také aktivní,“ řekla starostka Bassová. „To znamená, že jezdí po městě, po celém tomto okrese i po všech ostatních, aby posoudili stav našich ulic a ihned zjistili a opravili škody.“

Poté, co se Schwarzeneggerovo video stalo virálním, sdělil losangeleský Úřad veřejných prací televizi NBCLA, že díra ve skutečnosti nebyla výmol.

„Toto místo není výmol,” řekl mluvčí společnosti NBCLA. „Jedná se o servisní výkop, který souvisí s aktivními, povolenými pracemi, které na tomto místě provádí společnost SoCal Gas, která předpokládá, že práce budou dokončeny do konce května.“

„Stejně jako v případě podobných projektů, které mají dopad na ulice města, bude společnost SoCal Gas povinna po dokončení svých prací místo opravit,“ dodal mluvčí.

Překlad a redakční zkrácení původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa