Jana Gandalovičová se dlouhodobě zabývá nežádoucími účinky. Zasazuje se mimo jiné o to, aby se látky schválené ve zrychleném režimu přestaly podávat dětem a zdravým mladým lidem. „Kumulativní čísla jsou děsivá a zarážející,“ uvádí Jana Gandalovičová k databázi Světové zdravotnické organizace (WHO), která jen u jednoho typu látky určené proti covidu-19 eviduje za necelé tři roky používání 4,926.301 hlášení.

Přitom u očkování proti obrně, které používá prakticky celý svět, eviduje 129.972 hlášení za více než 50 let.

V rozhovoru se věnujeme také pozadí schvalování a propagace plošné aplikace vakcín proti covidu-19, které se odehrálo zcela v režii velkých farmaceutických firem. Některé z nich přitom mají za sebou historii soudních procesů a miliardových mimosoudních vyrovnání právě kvůli nežádoucím účinkům léčiv a nekalým obchodním praktikám.

„Je potřeba vzdát se slepé víry. Medicína zažila spoustu slepých cest, chyba se může stát a jde o to, aby se medicína sebekorigovala. Tady ale chybí reflexe a chybí tady neustále i jakákoli diskuze,“ říká doktorka Gandalovičová a dodává, že lékaři se budou muset zamyslet nad tím, jak se chovali k pacientům a co jim doporučovali.

Rozhovor jsme rozdělili do dvou částí. Pokračování můžete sledovat zde.