James Gorrie

24. 5. 2023

Komentář

Je oxid uhličitý (CO2) opravdu tak špatný, jak tvrdí vědci zabývající se změnou klimatu a alarmisté z ESG? Je CO2 zodpovědný za zvyšování teplot, extrémní počasí, nedostatek potravin a dokonce hladomory?

Podle klimatických autorit, jako je Mezivládní panel pro změnu klimatuKolumbijská klimatická škola, způsobuje CO2 globální oteplování prostřednictvím skleníkového efektu. Navíc se tvrdí, že v důsledku lidské činnosti, například industrializace, je hladina CO2 vyšší než za poslední nejméně 3 miliony let.

Také se nám předkládá, že hlavní podíl na zvyšování hladiny CO2 v atmosféře mají hospodářská zvířata, která jsou dokonce ještě horší než všechna auta a dodávky dohromady, a že toto větší množství plynů CO2 zůstane v atmosféře stovky let. Důsledky prý budou katastrofální, například sucha, hladomory, záplavy atd.

Stručně řečeno, rostoucí množství CO2 zabíjí planetu.

Skromné návrhy na „záchranu planety“

Jaké je navrhované řešení? Jak hodláme „zachránit planetu“? Mezi rozhodnutí, která se nám nabízejí, patří nahrazení automobilů na benzín a naftu elektromobily (EV), omezení průmyslové činnosti produkující uhlík a omezení zemědělství a populace hospodářských zvířat. Jo, a měli bychom nahradit maso a mléčné bílkoviny brouky.

To ovšem není všechno. Největší hrozbou pro planetu je lidstvo samo. My. Vy a já. Proto musíme také snížit počet lidí na planetě. Všechna tato drastická a nelidská opatření jsou prý nutná kvůli jednomu malému plynu, který tvoří jen 0,04 procenta atmosféry.

Je však vůbec nějaké tvrzení o „klimatické krizi“ a klimatické „vědě“ pravdivé? Vezměme si je jedno po druhém.

Způsobuje CO2 skutečně zvyšování teploty?

Rostoucí a klesající hladina oxidu uhličitého není nic nového. Ve skutečnosti byly v minulosti mnohem vyšší než dnes. Navíc neexistuje žádná epochální korelace nebo dokonce příčinná souvislost mezi hladinou CO2 a vyššími průměrnými globálními teplotami.

Podle Patricka Moora, jednoho z původních zakladatelů Greenpeace, je celý příběh o CO2 založen na lžích a polopravdách, zejména pokud jde o CO2 jako o údajnou příčinu globálního oteplování.

„Záznamy jasně ukazují, že svět se otepluje přibližně od roku 1700, tedy 150 let předtím, než jsme začali používat fosilní paliva. V roce 1700 vrcholila malá doba ledová, která byla velmi chladná a způsobila neúrodu a hladomor. Předtím, kolem roku 1000 n. l., bylo středověké teplé období, kdy Vikingové obdělávali Grónsko. [A] předtím, kolem roku 500 n. l., byla Doba temna a předtím římské teplé období, kdy bylo tepleji než dnes a hladina moře byla o 1-2 metry vyšší než dnes,“ píše Moore.

Idylická venkovská krajina se zemědělskou technikou taženou mulami v americkém státě Pensylvánie, 26. dubna 2023. (Richard Moore / The Epoch Times)

Jasná, objektivní fakta o globálním oteplování jsou taková, že oteplování prostě není pravdivé a nedá se dokázat. Moore prokázal, že hladina CO2 byla před stovkami a dokonce tisíci lety mnohem vyšší než dnes, to vše, aniž by to způsobila lidská průmyslová činnost. Ti, kdo prosazují agendu klimatických změn, se buď mýlí, jsou zkorumpovaní penězi, nebo jsou prostě nemorální, pokud jde o blaho svých bližních.

Více CO2, více potravin a kyslíku

Skutečnost je taková, že oxid uhličitý je ve skutečnosti pro planetu prospěšný v mnoha ohledech, zejména pokud jde o řešení nedostatku potravin, říká Dr. Craig Idso, předseda Centra pro studium oxidu uhličitého a globálních změn.

„V posledních pěti desetiletích byly provedeny doslova tisíce laboratorních a polních studií, které zkoumaly reakce rostlin související s růstem při vyšších hladinách atmosférického CO2. Tyto studie obohacování oxidem uhličitým, jak se jim říká, se téměř shodují v tom, co zjistily – zvýšená hladina CO2 výrazně zvyšuje fotosyntézu rostlin a stimuluje jejich růst,“ uvádí Dr. Idso.

Stručně řečeno, i jen nepatrné zvýšení CO2 vede k masivnímu zvýšení výnosů plodin. Tolik k argumentu o hladomoru způsobeném CO2.

Ve skutečnosti platí, že čím více bude lidí, tím více bude zapotřebí hospodářských zvířat a tím více CO2 se bude produkovat, což povede k většímu počtu rostlin produkujících kyslík a výsledkem bude více potravin z těchto rostlin a zvířat. Mnohem více.

Elektromobily zabíjejí planetu a naše energetické sítě

Pokud jde o elektromobily, snaha o získání lithia, které je pro baterie elektromobilů klíčové, ničí životní prostředí alarmujícím tempem. Těžba lithia ničí úrodnou půdu, vyčerpává zásoby vody, kontaminuje okolí, zabíjí volně žijící živočichy, ve skutečnosti zvyšuje hladinu CO2 a způsobuje další škody na životním prostředí alarmujícím tempem.

Elektromobily také zatěžují naše elektrické sítě a stojí balík. Přesto se postupně přestávají používat auta na benzinový pohon. Jako by někdo nechtěl, aby normální lidé měli vlastní dopravu.

Dalo by se celkem oprávněně tvrdit, že globální elita je nejplodnějším a nejzprofanovanějším šiřitelem hladomoru, nemocí, válek a smrti na tomto světě. Pustošení zemědělské půdy, likvidace zdrojů obživy lidí, zákaz plynových sporáků, nařizování toxických vakcín, ničení vysoce efektivních zemědělských podniků pod falešnou záminkou „klimatických změn“ a špatné hospodaření jsou pro lidstvo mnohem větším nebezpečím než CO2.

Mýtus o změně klimatu je právě jen mýtus. Dělá přesně to, čemu má zabránit, a nahrazuje Stvořitele stvořeným. Je to zlá lež, která se vrství na mnoho dalších lží a je prosycena toxickou religiozitou, kterou evangelizuje tenká vrstva nelidí známá jako globální elita, která se schází se svými soukromými tryskáči a nad svíčkovou rozhoduje o tom, kolik nám ostatním sebere a jak přelije moc do státu.

Utvrzování lži, že zvyšující se hladina CO2 bude znamenat zánik lidstva, svědčí o pohrdavé neúctě k lidskému životu mezi největšími pokrytci světa.

Planeta stvořená pro lidstvo

Lidstvo však není to, co je s naší planetou špatně. Ve skutečnosti by se dalo říci, že Země je pozoruhodně jedinečná a byla speciálně stvořena pro lidské bytosti, aby na ní žily a dařilo se jim. Biblické nařízení „Ploďte a množte se“ se zdá být mnohem moudřejší, zdravější a příjemnější než těžba lithia a pojídání brouků. Na to si můžete vsadit.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet stanovisko The Epoch Times.

Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

30 věcí, které je třeba vědět o Kamale Harrisové, nové demokratické favoritce
30 věcí, které je třeba vědět o Kamale Harrisové, nové demokratické favoritce

Pokud bude příští měsíc na národním sjezdu Demokratické strany formálně nominována, utká se v listopadu v boji o Bílý dům s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem současná viceprezidentka Kamala Harrisová.

Maďarsko a Slovensko chtějí, aby Evropská komise urgentně zasáhla ve věci zastavené ropy z Ukrajiny
Maďarsko a Slovensko chtějí, aby Evropská komise urgentně zasáhla ve věci zastavené ropy z Ukrajiny

Jednání Ukrajiny podle nich porušuje asociační dohodu mezi EU a Ukrajinou a zásadně ohrožuje energetickou bezpečnost obou zemí.

Rozhovor o jádru a vyhlídkách české energetiky s „energetickým realistou“ Milanem Smutným
Rozhovor o jádru a vyhlídkách české energetiky s „energetickým realistou“ Milanem Smutným

S Milanem Smutným jsme probrali vládní rozhodnutí o dostavbě jaderných bloků, nelichotivé vyhlídky v energetice či přechod závislosti od Ruska ke komunistické Číně. „Namaloval“ i hypotetický scénář pro rok 2030.

Atentát na Trumpa byl největším selháním za desetiletí, vypověděla šéfka Tajné služby
Atentát na Trumpa byl největším selháním za desetiletí, vypověděla šéfka Tajné služby

Atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa byl největším operačním selháním Tajné služby Spojených států za poslední desetiletí.

Mnohé potravinářské přísady jsou škodlivější, než se předpokládalo
Mnohé potravinářské přísady jsou škodlivější, než se předpokládalo

Více než 73 % potravin je ultrazpracovaných. Některé složky jsou „obecně uznávané jako bezpečné“, ale výzkum...