Rebecca Zhu

21. 8. 2023

Radikální hnutí, která přinesou zásadní změny ve společnosti, prosazují podnikatelé inspirovaní Světovým ekonomickým fórem (WEF), říká australská senátorka za Národní stranu Bridget McKenzieová.

Myšlenka „kapitalismu zainteresovaných stran“ zahrnuje velké korporace, které přijímají výzvy v oblasti životního prostředí, sociální oblasti a správy a řízení (ESG).

Senátorka McKenzieová dodává, že tento přístup vedl k zavedení politik, jako je změna klimatu, které zasely rozkol do společnosti, ale také využily potřeby lidí po příčině a smyslu.

„Tím, že mísí morálku s konzumem, se korporátní elity přiživují na našich nejniternějších nejistotách ohledně toho, kdo skutečně jsme,“ řekla bývalá ministryně australské vlády 19. srpna na konferenci konzervativců Conservative Political Action Conference (CPAC) v Sydney.

„Prodávají nám laciné sociální kauzy, povrchní identity, které mají uspokojit náš hlad po důvodu a smyslu… ve chvíli, kdy nám obojí chybí,“ řekla.

„Možná se prostě nacházíme v postkřesťanské společnosti, která potmě zápasí o smysl a soubor hodnot, a činí z nás snadnou kořist pro povrchní, ale totalizovanou a vnucovanou ideologii.“

McKenzieová dále uvedla, že cíl agendy WEF by mohl být demonstrován na příkladu generálního ředitele společnosti BlackRock Larryho Finka, který řekl: „Chování se musí změnit a musí být vynuceno.“ Senátorka také poznamenala, že „mimochodem, tohle není Lenin nebo Mao“.

McKenzieová rovněž varovala, že země ztrácejí své hranice ve prospěch globálních hnutí.

„Před očima nám tak vyvstává woke kapitalismus, a to nejen v našem národě, ale skutečně po celém světě,“ řekla s tím, že lidé jsou redukováni na pouhé ekonomické jednotky.

Odmítavé reakce

Senátorka McKenzieová však věří, že obyčejní lidé mohou situaci zvrátit.

Například ve Spojených státech zaznamenává společnost Bud Light týden co týden nepřetržitý pokles prodeje po odezvě na reklamní kampaň s transgender osobností sociálních médií TikTok Dylanem Mulvaneym.

V Austrálii byla po velkém odporu veřejnosti stažena z nabídky maloobchodního gigantu Big W dětská kniha „Welcome to Sex“, která obsahuje podrobné ilustrace o tom, jak provozovat heterosexuální a homosexuální styk, a informace o pohlavní identitě.

„Stále si myslím a věřím, že všichni máme v rámci této struktury a současného neduhu možnost jako jednotlivci i jako kolektiv na to tlačit,“ řekla.

Ekologismus jako zbraň proti zemědělcům

McKenzieová také uvedla, že láska lidí k přírodě byla zneužita proti australským zemědělcům.

„Naši prvovýrobci, zemědělci, rybáři a lesníci byli ochránci přírody dávno předtím, než se z toho stala ideologie, která se používá proti nám,“ řekla.

V rámci závodu o co nejrychlejší dosažení nulových čistých emisí zavádí Austrálie významnou infrastrukturu obnovitelných zdrojů.

„V důsledku toho máme v úmyslu vyhladovět australskou nejlepší zemědělskou půdu a vegetaci nejméně 28 000 kilometry … tedy miliony a miliony hektarů, solárních panelů,“ řekla. „Navždy změníme topografii této země.“

Senátorka McKenzieová uvedla, že konzervativci příliš dlouho poukazovali na problémy a nic pro jejich řešení neudělali.

„Věřím, že jako konzervativci musíme nabídnout alternativní vizi budoucnosti, něco, k čemu můžeme všichni běžet, něco, k čemu můžeme přivést i hordy dalších Australanů,“ řekla.

Tato alternativní vize by byla utvářena trvalými hodnotami, jako je rodina, víra, společenství a vlastenectví v moderním kontextu.

„Konzervativcům na tom záleží,“ řekla McKenzieová. „Jsme absolutně pro svobodné podnikání. Jsme absolutně pro vlastnická práva, ale ne na úkor našich komunit a všech ostatních částí, které nás dělají lidmi.“

Podle ní jsou ve veřejných debatách a diskursech problémy nesprávně prezentovány jako vzájemně se vylučující.

„Jde o zachování toho, co je dobré, pravdivé a krásné. Jde o ochranu našeho životního prostředí, kultury a tradic.

„Tyto hodnoty nejsou elitními hodnotami. Jsou to hodnoty běžných Australanů.“

Z původního článku přeložila js.

Související témata

Přečtěte si také

Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy
Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy

Snahy Viktora Orbána stylizovat se do pozice mírotvůrce jsou špatné a „nejsou v evropském zájmu“, uvedl český premiér Petr Fiala v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Cévní mozková příhoda (CMP) je celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí po srdečních chorobách, zasahuje více než 17 milionů lidí ročně.

„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany
„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany

AKTUALIZOVÁNO. Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb.

Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci
Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci

Britský soud dnes poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) do vězení za protest na dálnici M25 v 2022.

10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie
10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie

Naposledy jste možná napsali básničku na základní škole, ale nebojte se. Vezměte si tužku a začněme.