Podle Dr. Harveyho Rische existují důkazy, že po očkování vakcínou covid-19 dochází k nadměrnému výskytu rakoviny.

Dr. Risch je emeritním profesorem epidemiologie na katedře epidemiologie a veřejného zdraví na Yale School of Public Health a Yale School of Medicine. Ve svém výzkumu se intenzivně věnuje příčinám vzniku rakoviny a také prevenci a včasné diagnóze.

V zářijovém rozhovoru pro pořad EpochTV „American Thought Leaders“ doktor Risch uvedl, že pacienti nyní musí čekat měsíce místo týdnů, jak to bylo dříve, než se dostanou na některou z onkologických klinik v New Yorku.

Podle Dr. Rische je obtížné zjistit, zda vakcína může způsobit rakovinu, protože rakovina se obvykle vyvíjí až po určité době. V závislosti na různých typech rakoviny, od leukémie až po rakovinu tlustého střeva, to může trvat od dvou let do 30 let.

„Lékaři se setkávají s velmi podivnými skutečnostmi,“ prohlašuje doktor Risch a doplňuje: „Například 25-leté osoby s rakovinou tlustého střeva, které nemají rodinnou anamnézu tohoto onemocnění, což je podle známého paradigmatu fungování rakoviny tlustého střeva v podstatě nemožné, a další rakoviny s dlouhou latencí, které se objevují u velmi mladých lidí.“

Tak se rakovina běžně nevyvíjí, vysvětluje dr. Risch a dodává: „Musí existovat nějaký spouštěcí podnět, proč k tomu dochází.“

Boj s rakovinou

Podle jeho názoru je rakovina něco, s čím zdravé lidské tělo dokáže bojovat a co dokáže zneškodnit, protože nenormální rakovinné buňky jsou v těle s funkčním imunitním systémem pohlceny. Pokud je však imunitní systém narušen, nedokáže se s úkolem neutralizovat rakovinné buňky vypořádat a rakovinné buňky se mohou množit a růst, což vede k příznakům rakoviny.

„Tento mechanismus považuji za nejpravděpodobnější. Víme, že covidové vakcíny poškodily v různé míře imunitní systém u zlomku lidí, u nichž došlo k podání vakcíny,“ konstatoval dr. Risch v rozhovoru.


„Neexistuje žádný důvod, proč by se lidé nyní měli

v jakékoli míře nechat očkovat“

– emeritní profesor epidemiologie, dr. Harvey Risch


Toto poškození se může projevit častější nákazou covidem-19, jinými infekčními chorobami nebo rozvojem rakoviny. Dalším příkladem, který dr. Risch uvádí, je rakovina prsu, k níž obvykle, pokud dojde po chirurgickém odstranění k opětovné manifestaci, dochází po dvou desetiletích. U očkovaných žen však nyní dochází ke znovuobjevení rakoviny prsu v mnohem kratší době.

„Toto jsou počáteční signály, které jsme zaznamenali, a protože se tyto rakoviny vyskytly u lidí, kteří byli příliš mladí na to, aby je dostali, byly v podstatě ve srovnání s normálním způsobem fungování označeny termínem turbo rakoviny,“ objasňuje Risch.

„Některé z těchto nádorů jsou tak agresivní, že se mezi okamžikem, kdy je poprvé spatříme, a okamžikem, kdy se po několika týdnech vrátí k léčbě, dramaticky zvětší ve srovnání s tím, co by onkologové očekávali při běžném postupu rakoviny,“ dodal.

Lékař a vědec proto nabádá lidi, aby byli „naladěni na své tělo“, a dokázali si tak všimnout všech nových signálů, které může organismus dávat.

Nežádoucí příhody po očkování

Dr. Risch také pohovořil o tom, že oficiální zdravotnické úřady neuznávají člověka za očkovaného, dokud neuběhnou dva týdny od očkování. Tyto orgány podle něj prosazují takový názor proto, že účinky vakcíny se začnou projevovat až po dvou týdnech. Nežádoucí účinky, které se objevily několik dní po očkování, jsou tudíž oficiálně brány jako zdravotní potíže projevující se u neočkovaných osob, říká.

Podotýká, že k závažným nežádoucím příhodám po podání vakcíny proti covidu došlo během prvních čtyř dnů a že tři čtvrtiny nežádoucích účinků jsou tudíž zaznamenány u „neočkovaných“ osob.

Vládní činitelé, kteří řídili pandemii, „zahodili zásady veřejného zdravotnictví šest dní po vypuknutí pandemie a udělali opak všeho, co jsme věděli, že by se mělo dělat v případě respiračních onemocnění“, říká dr. Risch.

Jedním z příkladů bylo odmítání účinné včasné léčby a zbytečné očkování, což svědčí o „kolosálním selhání veřejného zdravotnictví v tomto období“. Podle vědce je nyní mnoho lidí méně náchylných k „propagandě“ ohledně covidu. Zprávy o nové variantě, která má v příštím měsíci ovládnout svět, jsou „propagandou, která má prodat další várku vakcín, jež vyjde za několik týdnů“, podotkl dr. Risch.

„Lidé už toho mají plné zuby a bude daleko větší odpor,“ řekl.

Riziko pro společnost

Dr. Risch uvádí, že zatímco individuální riziko nežádoucí reakce na anticovidovou vakcínu je relativně nízké, jakmile se toto riziko projeví ve větším měřítku, kdy vakcínu dostalou miliony lidí, výsledkem je, že statisíce lidí jsou postiženy újmou a mají závažné nežádoucí příhody, které jsou často horší než samotný virus.

Zastává názor, že mRNA vakcínou by se neměl nechat očkovat nikdo, protože nové varianty jsou mírné a neohrožují život. Slyšel o několika hospitalizacích, které trvaly několik dní, ale protože většina lidí už v minulosti covid měla, mají určitou imunitu i vůči těmto novým variantám.

„Neexistuje žádný důvod, proč by se lidé nyní měli nechat v jakékoli míře očkovat,“ doplnil.

Prohlásil, že covid se svou závažností stal nemocí podobnou chřipce a že vláda jménem farmaceutických společností prosazuje propagandu, která má lidi vyděsit, aby se prodalo více vakcín.

„Žijeme ve vzájemném sociálním kontaktu, a proto šíříme infekce na nízké úrovni. Je to součást lidského života, kterou bereme jako samozřejmost a snažíme se ji léčit, jak nejlépe umíme. Právě tak bychom to měli dělat,“ míní Dr. Risch.

Z původního článku americké redakce The Epoch Times přeložil Petr Matějček.