Dorothy Li

27. 11. 2023

Nejvyšší čínský zdravotnický orgán naléhavě vyzval nemocnice po celé zemi, aby v souvislosti s nedávným nárůstem infekcí prodloužily provozní dobu a zřídily více klinik.

Nejvyšší čínský zdravotnický orgán naléhavě vyzval nemocnice po celé zemi, aby prodloužily provozní dobu a zřídily více klinik, když nedávný nárůst respiračních onemocnění vyvolal celosvětové obavy.

Toto poselství zaznělo na tiskové konferenci, kterou 26. listopadu uspořádala Národní zdravotní komise (NHC). Podle zpráv místních médií se v dětských nemocnicích tvořily dlouhé fronty a někteří rodiče hlásili, že čekali až osm hodin, aby dostali své děti k lékaři.

Zdravotničtí úředníci 26. listopadu uznali, že nemocnice jsou přeplněné, a aby zmírnili obavy veřejnosti, naléhavě vyzvali místní kliniky, aby zvýšily svou kapacitu a přijaly rostoucí počet pacientů.

„Je třeba usilovat o zvýšení počtu příslušných klinik a léčebných oblastí, přiměřeně prodloužit provozní dobu a posílit záruky dodávek léků,“ řekl 26. listopadu novinářům mluvčí NHC Mi Feng.

„Je třeba odvést dobrou práci v oblasti prevence a kontroly epidemií na klíčových frekventovaných místech, jako jsou školy, zařízení péče o děti a domovy důchodců, a omezit pohyb osob a návštěv.“

Ministerstvo zdravotnictví zopakovalo předchozí odpověď Světové zdravotnické organizaci (WHO) a připsalo nedávný nárůst případů akutních respiračních onemocnění kombinaci různých patogenů, především chřipky.

Wang Huaqing, hlavní odborník čínského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, uvedl další patogeny, které stojí za nárůstem případů ve věkové skupině 5–14 let, včetně rhinoviru, typické příčiny běžného nachlazení, a mycoplasma pneumoniae, bakteriální infekce, která obvykle postihuje mladší děti.

Podle Wanga se virus SARS-CoV-2, který způsobuje covid-19, objevuje u pacientů starších 60 let.

Zdravotní systém pod tlakem

Na tiskové konferenci 26. listopadu zdravotníci neposkytli žádné aktuální data. Případy mezi dětmi převažují zejména v severních oblastech, jako je Peking a provincie Liaoning, kde nemocnice upozorňují veřejnost na prodloužené čekací doby.

Nárůst počtu infekcí zatěžuje zdravotní systém v zemi. V Tianjinu zdravotnický personál dětské nemocnice údajně denně odbaví 10 000 až 12 000 návštěv. Podle zprávy místního média Enorth, které má podporu městské vlády, z 18. listopadu, nemocnice Hongqiao zároveň povolala některé dětské lékaře v důchodu, aby se vrátili do práce a zvládli nárůst případů.

V Číně propukl nový virus, děti jsou hospitalizovány s „bílými plícemi“ | Živě s Joshem

Tvrzení režimu, že za nedávným nárůstem onemocnění stojí mykoplazma pneumoniae, se již setkalo se skepsí, neboť obyvatelé tvrdí, že jejich testy na mykoplazmu byly negativní.

„Mám podezření, že se nejedná o mykoplazmový zápal plic, protože jsem vyzkoušel všechny druhy léků, které se používají k léčbě mykoplazmového zápalu plic, ale žádný z nich nezabírá,“ řekl deníku Epoch Times začátkem tohoto měsíce dětský lékař z Pekingu, který se sám nakazil a přál si být uváděn jako Wang Hua.

Někteří mají podezření, že se země potýká s opětovným nárůstem infekce covidu-19, protože nakažení vykazovali podobné příznaky, jako je kašel, únava a „bílé plíce“. Naznačují, že Komunistická strana Číny (KS Číny) nařídila svým úředníkům a médiím, aby místo koronaviru přisuzovali propuknutí epidemie jiným patogenům, jako je mykoplazmatický zápal plic, protože vůdce strany vyhlásil vítězství v boji proti pandemii.

KS Číny tají data

Jádrem obav je, zda se v nedávných onemocněních neobjevily nové patogeny. Dne 22. listopadu WHO požádala Peking o podrobné informace s tím, že média a ProMed, systém dohledu nad veřejným zdravím provozovaný Mezinárodní společností pro infekční nemoci, informovaly o shlucích nediagnostikovaných zápalů plic u dětí v Číně.

„Hlavním cílem bylo zjistit, zda se v Pekingu a Liaoningu vyskytly ,shluky nediagnostikovaných zápalů plic‘, jak se uvádí v mediálních zprávách,“ uvedla WHO ve svém prohlášení.

Dne 23. listopadu WHO uvedla, že obdržela klinické informace, laboratorní výsledky a další údaje, které požadovala. Zdravotnický orgán OSN uvedl, že údaje, které poskytly čínské zdravotnické orgány, naznačují, že nárůst respiračních onemocnění souvisí s ústupem režimu od téměř tři roky uplatňované politiky nulového covidu.

„Čínské úřady oznámily, že nebyly zjištěny žádné neobvyklé nebo nové patogeny ani neobvyklé klinické projevy,“ uvádí se v prohlášení z 23. listopadu.

Čínský komunistický režim je od roku 2003, kdy zdravotničtí odborníci obvinili Peking z utajování epidemie těžkého akutního respiračního syndromu (SARS), způsobené dosud neznámým virem, který se pravděpodobně objevil v jižní provincii Guangdong, než se rozšířil do velkých čínských měst a téměř 30 zemí, vystaven celosvětové kontrole v souvislosti s hlášením epidemií.

Od konce roku 2019, kdy se v centrálním městě Wuhan objevilo další virulentní respirační onemocnění, zdravotničtí odborníci a úředníci po celém světě opakovaně zpochybňují přesnost údajů v zemi.

Začátkem letošního roku, kdy po náhlém zrušení pandemických omezení zaplavila nemocnice a pohřební ústavy mohutná vlna covidu-19, WHO znovu vyzvala k transparentnosti a uvedla, že oficiální čínské údaje podhodnocují skutečný rozsah epidemie.

Tento článek byl původně publikován v rámci americké edice Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Ministerstvo zdravotnictví skartuje dokumenty ke kauze Metacrill, říká advokátka
Ministerstvo zdravotnictví skartuje dokumenty ke kauze Metacrill, říká advokátka

Na Státní ústav pro kontrolu léčiv, který povolil k užívání látku METACRILL jako estetického implantátu, se chystá žaloba. Pacienti hlásí poškození zdraví. Ministerstvo skartuje související dokumenty...

Koalice doporučila svým europoslancům, aby hlasovali proti zájmům českých zemědělců, tvrdí Knotek z ANO
Koalice doporučila svým europoslancům, aby hlasovali proti zájmům českých zemědělců, tvrdí Knotek z ANO

Europoslanec Knotek obvinil ministra zemědělství, že tahá české farmáře za nos, a vládní koalici z toho, že instruovala své poslance v Evropském parlamentu, aby nepodpořili zavedení cel na ukrajinské zboží.

Termín eurovoleb v ČR byl vyhlášen ve Sbírce zákonů, oficiálně tím začala kampaň
Termín eurovoleb v ČR byl vyhlášen ve Sbírce zákonů, oficiálně tím začala kampaň

Termín voleb do Evropského parlamentu, které se v Česku budou konat 7. a 8. června, byl v úterý vyhlášen ve Sbírce zákonů. Oficiálně tím začala volební kampaň s povinnostmi pro kandidující strany a uskupení.

Z eurokandidátky Spolu odstoupil na žádost ODS a TOP 09 lidovec Hayato Okamura
Z eurokandidátky Spolu odstoupil na žádost ODS a TOP 09 lidovec Hayato Okamura

Kandidátka Spolu do červnových evropských voleb není opět kompletní. Kvůli dohodě mezi ODS, lidovci a TOP 09, že nebudou na zadních místech výrazné osobnosti, odstoupil od kandidatury poslanec KDU-ČSL Hayato Okamura.

V Paříží byla z vlaku ukradena taška s bezpečnostními plány pro olympiádu
V Paříží byla z vlaku ukradena taška s bezpečnostními plány pro olympiádu

Z vlaku na pařížském nádraží Gare du Nord bylo ukradeno zavazadlo s počítačem a dvěma USB disky s bezpečnostními plány policie pro letní olympijské hry, které se letos budou konat ve francouzské metropoli.