Redakce Epoch Times

8. 1. 2024

FLORENCIE, Itálie – Opera vznikla v Itálii a právě tam zahájila světová společnost Shen Yun Performing Arts své turné po Evropě v sezóně 2023-2024.

Ředitelka Danteho akademie ve Florencii Stefania Magginiová usedla v publiku mezi diváky prvního letošního představení Shen Yun v Teatro del Maggio Musicale Fiorentino a byla ohromena pěveckou technikou zpěváků Shen Yun.

Poznamenala, že sopranistka Shen Yun používá techniku belcanta, tradiční pěveckou techniku, která se výrazně uplatňuje v italské opeře.

„Bylo zajímavé, že [to není pekingská] opera,“ řekla paní Magginiová po představení.

Podle webových stránek Shen Yun však „starověké čínské divadlo a raná evropská opera měly stejnou techniku zpěvu; čínské divadlo často používalo přirozenou metodu zpěvu, která se v podstatě nelišila od bel canta“.

Pro zpěváka zpívajícího čínský text technikou bel canta to znamená, že interpret „musí při plnění úkolů, které jsou vlastní bel cantu, zachovat správnou čínskou výslovnost a dikci. Mezitím jejich originální texty předávají dojemná poselství, která jsou sondou do hlubšího smyslu života,“ dodávají webové stránky umělecké společnosti.

Existuje mnoho dalších aspektů, které činí představení Shen Yun jedinečným.

Patentované digitální kulisy Shen Yun nekonečně prodlužují jeviště a umožňují tanečníkům přejít kamkoli na světě i mimo něj.

„Digitální kulisy byly vytvořeny mimořádně,“ míní paní Maggini.

Shen Yun sídlí v New Yorku a jeho posláním je obnovit pět tisíc let staré čínské tradice a kultury, k nimž patří buddhismus a taoismus – dva hlavní čínské systémy víry před nástupem totalitního režimu komunismu.

Paní Magginiová se vyjádřila, že prezentace těchto dvou systémů víry, kterou Shen Yun předvádí, překonává hranice.

„Bylo to z historie a je to něco, co potřebujeme – potřebujeme to dokonce více než vzduch,“ říká ředitelka Danteho akademie.

Umělci Shen Yun jsou vyškoleni v klasickém čínském tanci, což je taneční forma, která se od baletu výrazně liší.

„[Shen Yun] je začátkem nového, velkolepého žánru – taneční pohyby [klasického čínského tance] byly obzvlášť zajímavé,“ dodává paní Maggini.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Vytvořeno s reportáží NTD a Leo Botna.

The Epoch Times je hrdým sponzorem Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.

Související články

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.