ČTK

5. 2. 2024

Komedie Aristokratka ve varu režiséra Jiřího Vejdělka, pokračování filmu Poslední aristokratka, je třetí týden v čele návštěvnosti tuzemských kin. Adaptace části stejnojmenné humoristické knihy Evžena Bočka za tu dobu přilákala přes 187 000 diváků a vydělala 32,4 milionu korun. V kinech v ČR měl 1. února premiéru očekávaný britský snímek Winton s Anthonym Hopkinsem v titulní roli. Životopisný film o muži, kterému se podařilo převézt 669 židovských dětí z Němci okupovaného Československa do Velké Británie před vypuknutím druhé světové války, nasbíral prvních přibližně 15 000 diváků. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů.

Na druhém místě za vedoucí Aristokratkou ve varu skončil britsko-americký muzikál Wonka režiséra Paula Kinga. Během osmi týdnů ho vidělo více než 314 000 lidí a vydělal 57,5 milionu korun. Americký animovaný dobrodružný komediální film Ptáci stěhováci je třetí, když ho za sedm týdnů navštívilo bezmála 138 000 malých i dospělých diváků.

Koprodukční snímek Jedeme na teambuilding režisérky Zuzany Mariankové za šest týdnů v kinech nasbíral téměř 212 000 diváků a jeho tržby překročily částku 40 milionů korun. Na pátém místě se v žebříčku umístil francouzský rodinný film Nerozlučná dvojka, na který od premiéry v minulém týdnu navštívilo 19 000 diváků.

Z tuzemských snímků se ještě v první desítce nejnavštěvovanějších filmů na deváté příčce umístil dokument Karlos. Snímek přibližující osudy MMA zápasníka Karla Vémoly za dva týdny vidělo bezmála 31 000 lidí.

Ve čtvrtek 8. února do tuzemských kin dorazí animovaná britská komedie Noemova Archa, česká komedie režiséra Rudolfa Havlíka Franta mimozemšťan, finský snímek Čtyři malí dospělí a restaurovaná verze dramatu Pianista o osudech hudebníka židovského původu Wladyslawa Szpilmana.

Tabulka víkendové návštěvnosti kin v ČR:

Zdroj: Unie filmových distributorů

Související témata

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.