Redakce Epoch Times

7. 2. 2024

William Ries daroval své ženě Lindsay Riesové již potřetí v řadě k Vánocům vstupenky na představení Shen Yun Performing Arts. Manželé se 28. ledna ve vestibulu Benedum Center for the Performing Arts podělili o to, co se jim na zcela novém představení Shen Yun 2024 líbilo.

„Je to zábava, když se sejdeme a sledujeme to,“ řekl Ries, viceprezident pro marketing. „Sportovní výkony účinkujících jsou velmi působivé a příběhy jsou také zajímavé.“

Shen Yun se sídlem v New Yorku založili v roce 2006 přední čínští umělci, kteří si dali za cíl oživit tradiční čínskou kulturu a ukázat světu krásu „Číny před komunismem“. Dnes je Shen Yun předním světovým souborem klasického čínského tance a hudby a má osm stejně velkých souborů, které současně cestují po celém světě.

Program Shen Yun zahrnuje tance založené na příbězích, z nichž některé se odehrávají v současné Číně a zobrazují pronásledování příznivců víry Komunistickou stranou Číny. Riesová uvedla, že o pronásledování, které se v Číně dnes odehrává, nevěděla, dokud Shen Yun neshlédla.

„Každý rok se dozvídáme o něco víc o současné Číně a Číně před komunismem,“ řekla Riesová, ředitelka pro vládní záležitosti jedné národní technologické asociace. Čína před komunismem „vypadá jako jednodušší doba“, řekla Riesová. „Vypadá to velmi krásně. Je to zajímavé; je to něco, o čem jsem předtím nevěděla, takže se vlastně pokaždé, když jsem tady, něco dozvídám.“

Riesová také uvedla, že velmi působivé jsou příběhové tance Shen Yun, které zobrazují pronásledování věřících lidí v Číně v průběhu let.

„Utkvělo mi to v paměti a zůstalo to ve mně,“ řekla.

Ries řekl, že díky představení Shen Yun viděl, že „Čína byla před komunismem skvělé místo“.

„Mnoho svobod bylo odebráno. Takže je děsivé pomyslet na to, že mnoho z těchto příběhů by se v současné Číně nemohlo vyprávět,“ dodala Riesová s odkazem na skutečnost, že Shen Yun nelze v Číně vidět.

Podle webových stránek Shen Yun spočívají základy tradiční čínské kultury v duchovních naukách konfucianismu, buddhismu a taoismu. Když se však v roce 1949 chopila moci Komunistická strana Číny, zrušila tradiční čínskou víru a násilně zavedla vlastní ateistickou ideologii, která byla Číňanům cizí.

Shen Yun během svého představení zobrazuje spojení starověkého čínského lidu s božstvím. Riesová uvedla, že ji tato starobylá víra v božství inspiruje.

„Bohové zasahují, aby lidem pomohli, když je nejvíce potřebují, takže když se cítí nejvíce na dně nebo jsou v největší nouzi, tak volají své bohy, aby jim pomohli. A to mi přišlo inspirativní.“

Ries vyjádřil souhlas s prohlášením své manželky. „Myslím, že víra v bohy je to, co skutečně přeneslo mnoho jednotlivců přes výzvy příběhů, které jsme sledovali,“ řekl.

Zprávy od Franka Liang a Wandi Zhu.

Epoch Times je hrdým sponzorem souboru Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.