Jack Phillips

4. 3. 2024

Výzkumníci z Oregon Health & Science University publikovali 1. března v časopise Obstetrics & Gynecology studii, v rámci které zjistili, že u žen, které dostaly vakcínu proti covidu-19 v první polovině menstruačního cyklu, dochází častěji ke změnám délky cyklu než u žen, které vakcínu dostaly ve druhé polovině.

Použili údaje od téměř 20 000 uživatelek aplikace Natural Cycles, aby zjistili, jestli a jaký vliv má vakcína na cyklus. Většina žen, jejichž údaje byly analyzovány, byla mladší 35 let. Šlo o ženy z různých koutů světa – 28 procent z nich bylo ze Severní Ameriky, 33 procent z Evropy a dalších 32 procent ze Spojeného království.

Některé z nich byly očkované a některé ne. U těch, které byly očkovány, dostalo 63 procent z nich mRNA vakcínu, specifikuje studie.

„U jedinců očkovaných ve folikulární fázi došlo s první nebo druhou dávkou covidové vakcíny k prodloužení délky cyklu v průměru o jeden den v porovnání s průměrem před očkováním,“ uvedli autoři studie s odkazem na ženy, které dostaly dávku vakcíny v první polovině svého cyklu.

Zároveň zjistili, že u těch, které dostaly vakcínu v druhé polovině, nebo u těch, které nebyly očkovány, nedošlo k žádným změnám.

Autoři dodali, že nyní existuje „řada důkazů, které prokazují, že … vakcína je na populační úrovni spojena s dočasnými poruchami menstruačního cyklu,“ a dodali, že „základní mechanismus poruchy délky cyklu související s vakcínou je stále předmětem zkoumání“.

„Hlavní hypotézou je, že tyto poruchy jsou způsobeny imunitní reakcí, kterou mají vakcíny vyvolat,“ uvádí se ve studii a dodává se, že „imunitní a reprodukční systém spolu úzce spolupracují“. Cytokiny, což jsou malé bílkoviny, které řídí činnost imunitního systému a jsou produkovány „jako časná událost v reakci na vakcínu“, mohou tento proces ovlivnit, dodali.

Dříve norští úředníci doporučovali ženám, které po očkování pociťují silné a přetrvávající krvácení, odložit další dávky, dokud se nevyšetří příčina nebo dokud příznaky nepominou.

Další výzkumy

Již dříve v roce 2022 napsal jiný tým výzkumníků, že z žen, které dostaly jednu z covidových vakcín, uvedlo přibližně 42 %, že se u nich objevilo zvýšené menstruační krvácení. Většina z těch, které neměly menstruaci, hlásila po očkování krvácení, včetně dvou třetin žen, které byly po menopauze, a o něco méně než dvou třetin žen, které užívaly hormonální léčbu.

Většina respondentek dostala mRNA vakcínu vyrobenou společností Moderna nebo Pfizer. Menší část pak očkovací látky společností Novavax, Johnson & Johnson a AstraZeneca.

Obavy manažera ze společnosti Pfizer

Přibližně před rokem byl na tajném videu zachycen vysoce postavený zaměstnanec společnosti Pfizer, který reportérovi Projektu Veritas řekl, že má obavy z možných vedlejších účinků mRNA vakcíny na menstruační cyklus.

„Na menstruačních cyklech je něco nepravidelného. Takže to lidé budou muset prozkoumat, protože to je trochu znepokojující,“ řekl na videu zaměstnanec společnosti Pfizer a dodal, že „by to nemělo zasahovat“ do cyklů.

„Doufám, že tam nezjistíme něco opravdu špatného,“ dodal později.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times a byl redakčně zkrácen.

Související články

Přečtěte si také

Opouštíme kvalitní technologie, a přitom přicházíme o investice do nových, říká manažer Škodovky
Opouštíme kvalitní technologie, a přitom přicházíme o investice do nových, říká manažer Škodovky

Hlavní důvod, proč u nás Volkswagen nepostaví gigatovárnu na baterie, je násobně dražší elektřina ve srovnání se Severní Amerikou. Na úterní senátní konferenci „Green Deal s rozumem“ to uvedl ředitel vnějších vztahů Škoda Auto...

Účinnost vakcíny proti covidu-19 byla ve studiích nadhodnocena v důsledku efektu HVE, říkají experti
Účinnost vakcíny proti covidu-19 byla ve studiích nadhodnocena v důsledku efektu HVE, říkají experti

Na mezinárodním zdravotním portálu vyšla českým expertům studie, v níž docházejí k závěru, že účinnost vakcíny proti covidu-19 je v observačních studiích „nadhodnocena“ v důsledku tzv. efektu zdravého očkovaného.

Vlna žalob na předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou
Vlna žalob na předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou

Jde o miliardový obchod s vakcínami, který byl uzavřen prostřednictvím textové zprávy se šéfem společnosti Pfizer Albertem Bourlou. Mluvčí von der Leyenové jsou zdrženliví.

Brusel se pokusil zrušit sjezd evropských konzervativců. Způsobilo to politický skandál
Brusel se pokusil zrušit sjezd evropských konzervativců. Způsobilo to politický skandál

Konference Národní konzervatismus, která probíhá 16. a 17. dubna v Bruselu, přežila tři pokusy o zrušení. Na poslední místo přijela policie, aby akci uzavřela. Organizátorů se zastal belgický i britský premiér...

Vrcholoví manažeři jsou v Česku nedostatkovým zbožím, říkají headhunterské agentury
Vrcholoví manažeři jsou v Česku nedostatkovým zbožím, říkají headhunterské agentury

Česko patří za posledních několik let mezi země s nízkou nezaměstnaností. Najít vhodného kandidáta pro obsazení manažerské pozice trvá podle personálních agentur někdy i měsíce. Překážkou je nízká kvalifikace i neochota nést zodpovědnost za chod firmy.