Bill Pan

3. 2. 2023

TÉMA: Covid-19 negativní účinky vakcinace

Zavádění mRNA vakcín proti onemocnění covid-19 by mělo být okamžitě pozastaveno, protože způsobují „bezprecedentní míru poškození, včetně úmrtí mladých lidí a dětí“, říká Retsef Levi, profesor na Massachusettském technologickém institutu (MIT).

„Tohle už není teorie,“ řekl profesor deníku The Epoch Times s odkazem na zjištění, která spojují vakcíny messengerové RNA (mRNA) s myokarditidou, potenciálně smrtelným zánětem srdce. „To jsou prokázaná fakta, která v podstatě podkopávají jakýkoli pocit bezpečnosti těchto vakcín.“

Levi již více než 30 let intenzivně pracuje v oblasti analytiky a modelování a zabývá se otázkami řízení rizik v kontextu zdravotnických systémů a zdravotní politiky. Především analyzuje soubory dat, aby zjistil, co odhalují o aspektech, jako jsou kvalita, bezpečnost a rizika.

V listopadu 2022 vystoupil Retsef Levi v pořadu American Thought Leaders televize EpochTV a hovořil o své studii (zdroj), která ukázala souvislost mezi 25procentním nárůstem počtu volání na pohotovost kvůli infarktu u mladých zdravých Izraelců na počátku roku 2021 a rozsáhlým očkováním mRNA vakcínami v Izraeli.

Ačkoli by tato studie měla být již tehdy důvodem k započetí hloubkového vyšetřování, věděl Levi, že bude zapotřebí přinést více důkazů než jen korelace. „Hlavní otázka, kterou si musíme položit, zní: Máme dostatek důkazů z této studie a mnoha dalších studií, abychom mohli říci ,stop‘?“ říkal v listopadu 2022 izraelský analytik.

Ve videopříspěvku, který v pondělí sdílel na svém twitterovém účtu, Levi uvedl, že nyní již existuje značné množství důkazů o tom, že riziko úmrtí na myokarditidu vyvolané mRNA vakcínami převažuje nad přínosy, které tyto vakcíny nabízejí.

„V tuto chvíli by měly být všechny programy očkování mRNA vakcín proti covidu-19 okamžitě zastaveny,“ uvedl v šest a půl minuty dlouhém video-prohlášení (zdroj), které se během jediného dne stalo virálním a zaznamenalo nejméně 1,5 milionu zhlédnutí.

„V tuto chvíli se domnívám, že souhrn důkazů je přesvědčivý a potvrzuje naše obavy, že mRNA vakcíny skutečně způsobují náhlou srdeční zástavu jako následek vakcínou vyvolané myokarditidy. A to je potenciálně pouze jeden z mechanismů, kterým způsobují škody,“ uvedl profesor Levi a poukázal na svou analýzu údajů izraelské národní záchranné služby, která naznačuje 25procentní nárůst příčin „diagnózy zástavy srdce“ u izraelské mládeže v první polovině roku 2021, tedy přesně v době, kdy vláda zahájila masivní očkovací kampaň.

„Údaje ze Spojeného království, Skotska a Austrálie kopírují údaje z Izraele,“ dodává Levi.

Další důkazy

Levi poukázal na dvě studie o nežádoucích účincích na srdce po očkování u zdravých mladých lidí. Jedna studie zaměřená na mladé studenty v Thajsku identifikovala jeden případ myoperikarditidy a čtyři podezření na subklinickou myokarditidu mezi 202 chlapci, kteří dostali druhou dávku vakcíny. Více…

Jiná studie ze Švýcarska uvádí, že u téměř tří procent očkovaných (nebo očkovaných posilující dávkou) mladých lidí došlo k „mírnému poškození buněk srdečního svalu“.

Při srovnání s údaji amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) o symptomatické myokarditidě po očkování (pdf) se zdá, že subklinická myokarditida pozorovaná v těchto studiích je několikasetkrát častější.

„Riziko výskytu závažných abnormálních a negativních kardiovaskulárních příznaků po očkování je jedna ku 30 až jedna ku 50,“ vysvětlil Levi v rozhovoru s deníkem The Epoch Times. „To je z hlediska bezpečnosti nepředstavitelné, zejména v populaci mladých zdravých lidí.“

Podle Leviho se také potvrzuje obava, že mRNA vakcínou vyvolaná myokarditida může v konečném důsledku způsobit smrt, a to s odkazem na německou studii založenou na výsledcích pitvy. V této práci němečtí vědci uvádějí, že vyloučili všechny možné příčiny smrti kromě myokarditidy u několika osob, které zemřely náhle doma po očkování. Více…

„To už je za hranicí rozhodnutí, zda je třeba program [očkování] zastavit, nebo ne,“ sdělil profesor Levi deníku The Epoch Times. „Abych to uvedl na pravou míru, stahovali jsme z trhu léky pro mnohem, mnohem nižší míru rizika.“

Podle Leviho existuje i další náznak základního mechanismu poškození, který souvisí se základním způsobem fungování mRNA vakcíny.

Při sestavování dávky mRNA vakcíny proti covidu-19 je hrot viru nejprve zakódován do molekul mRNA, které jsou poté zabaleny do tukových kuliček zvaných lipidové nanočástice a nakonec uzavřeny do skleněné lahvičky. V reakci na tuto injekci začnou buňky v těle příjemce produkovat bílkoviny, které se podobají hrotům, což vyvolá autoimunitní reakci.

„Základním předpokladem pro tvrzení, že tyto vakcíny jsou bezpečné, je to, že když tuto vakcínu vstříknete, mRNA hrot a lipid zůstanou lokálně v tomto svalu a z těla (potom) zmizí,“ uvádí profesor Levi. „Nyní však víme, že tento předpoklad není pravdivý – mRNA a lipidy skutečně pronikají do krevního systému.“

„Zatím nevíme jak přesně, ale je to víc než jen zanedbatelný jev,“ dodává Levi. „Všechny orgánové systémy v těle jsou vystaveny velkým rizikům, přímo hrotem, o kterém víme, že je nejtoxičtější částí viru.“

Smrtící hazard

Profesor z MIT dále označil akt nucení lidí k očkování za „nerozumný a nebezpečný hazard“, zejména vzhledem k tomu, že verze viru způsobujícího covid-19, která je nyní dominantní, způsobuje podstatně méně závažná onemocnění než její předchůdci.

„V podstatě je nyní očkování téměř jako ruská ruleta – prostě pokaždé, když se necháte očkovat, riskujete, co se stane,“ řekl deníku The Epoch Times profesor Levi. „Myslím, že je šílené aplikovat takový hazard na zdravé lidi.“

Na otázku, jaké jsou možnosti do budoucna z hlediska řízení rizik, Levi odpověděl, že podle jeho názoru je nejlepší spoléhat se na přirozenou imunitu a zároveň se zaměřit na včasnou léčbu při infekci. Důležitějším úkolem pro orgány veřejného zdraví však podle něj musí být „náprava důvěry“, která byla během pandemie narušena.

„Myslím, že v současné době není starostí číslo jedna vakcína proti covidu-19, ale vlastně důvěra, kterou by veřejnost měla mít,“ říká profesor. „Je velmi důležité, aby veřejnost důvěřovala tomu, že to, co se říká a o čem se informuje, je založeno na transparentnosti, upřímnosti a na tom, že v centru úvah stojí zájem o blaho lidí.“

„Myslím, že poslední dva roky to zcela porušily,“ dodává Levi. „Myslím, že ji musíme obnovit tím, že budeme velmi transparentně informovat o tom, co se stalo, a skutečně změníme systematická selhání, kterých jsme byli svědky.“

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.