S naším externím redaktorem Radovanem Dluhým, který ještě donedávna působil na Univerzitě Palackého, jsme si povídali o tom, jak se jej po patnácti letech univerzita „zbavila“ (1:21) a o jeho pohledu na narativy a dezinformace (5:32). Pohovořili jsme také o geoinženýrství, které Radovan dlouhodobě sleduje (7:52), či o iniciativách OSN (26:04) a migraci (29:51). Podělil se také o svůj pohled na vývoj ve světě (38:31).
S Radovanem Dluhým o tom, jak „byl odejit“ z univerzity, o ovlivňování počasí a globalismu
Juraj Skovajsa 19. 8. 2024
Související články
Přečtěte si také
Města v ČR chystají kvůli dešti evakuace, tisíce domácností už jsou bez proudu
Města v České republice chystají kvůli extrémním dešťům a očekávanému vzestupu hladin evakuace obyvatel a staví protipovodňové bariéry.
Bipolární porucha: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní přístupy
Bipolární porucha je poměrně běžná a celosvětově je diagnostikována u 1 ze 100 lidí v určité fázi jejich života.
Kniha z knihovny z roku 1919 se „tak líbila“, že byla vrácena až po 105 letech – jak vysoká je pokuta za pozdní vrácení?
Zaměstnanci veřejné knihovny ve Fort Collins se po dlouhé době rádi podělili o zprávu – po 105 letech se konečně vrátila opožděná kniha.
AI paradox
Umělá inteligence přetváří podnikání a otevírá dveře k vyšší efektivitě a inovacím. Avšak s novými možnostmi přicházejí i výzvy, jako jsou otázky ochrany soukromí a riziko zaujatosti. Jak se s nimi firmy vyrovnají?
Michiganští obyvatelé jsou unaveni národní politikou a doufají v pravdu
V Michiganu voliči vyjadřují frustraci z negativních kampaní a volají po otevřené diskuzi o důležitých tématech, jako je vzdělání a životní podmínky, které ovlivňují jejich každodenní život.