Radní Prahy 3 dnes vypověděli nájem městského bytu šéfce Úřadu vlády Tünde Barthě, informoval o tom na sociálních sítích starosta městské části Michal Vronský (TOP 09). Jako důvod zmínil, že jej pronajímala třetím osobám bez souhlasu pronajímatele.
„Dnes jsme vypověděli nájem městského bytu paní Tünde Bartha z důvodu přenechání předmětu pronájmu třetím osobám bez předchozího souhlasu pronajímatele,“ uvedl starosta na Facebooku. To, že Bartha byt neužívala, ale najímala, je podle něj „těžko ospravedlnitelné“.
„A vážně mě nenapadá zdůvodnění, které by při tak velké momentální potřebnosti obecních bytů obstálo. Velmi bych proto ocenil, kdyby manželé Barthovi vnímali také tento rozměr,“ dodal. Věc pro ČTK potvrdil i mluvčí městské části Petr Habáň. Radní podle něj vypověděli smlouvu s výpovědní dobou tři měsíce. Dodal, že podrobnější informace radnice do uzavření případu nebude sdělovat.
Na skutečnost, že Bartha byt má, upozornil v polovině června server Deník N. Dle něj v bytu nežijí ani její rodinní příslušníci. Za nájem v 70metrové jednotce do letošního května platila údajně 9 200 korun, od června je to zhruba o dva tisíce víc.
Redakce Epoch Times oslovila Barthu o komentář.
