Centrum Paraple letos oslaví 25. narozeniny. Malešický park v Praze 10 se promění na centrum sportu a zábavy. Za víření bubnů skupiny Tam – Tam Batucada zde v sobotu 14. září zakladatel centra, Zdeněk Svěrák, odstartuje další, jubilejní 20. ročník charitativního Běhu pro Paraple.

„Letošní ročník bude koncipován na krátké sprinterské tratě, kde budou mít ti nejodvážnější možnost poměřit síly se současným držitelem českého rekordu, sprinterem Zdeňkem Stromšíkem. Nebude se pouze běhat, ale i jezdit, a to na všech možných odrážedlech, koloběžkách, longboardech, skateboardech, bruslích, kolech a dalších vozítkách. Některá budou k zapůjčení, ale neprohloupí ten, kdo si přiveze vlastní,“ říká ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Videopozvánka na Běh pro Paraple 2019

Jako každý rok, ani letos, nebudou chybět koncerty. Na hlavním pódiu vystoupí zpěvačka Bára Poláková s kapelou, slovenský písničkář Juraj Hnilica, zpěvák Thom Artway či pop-rocková kapela Gingerhead.

Program letošního Běhu pro Paraple oživí vystoupení současného mistra světa na BMX, Dominika Nekolného, a parkourová show Pavla Cibulky. Návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

beh Pro Paraple
Plakát běhu Pro Paraple. (NetwIN production)

Návštěvníci se mohou těšit také na parkourový workshop, ukázku zásahu proti pachateli cvičnými psi či na přednášku o canisterapii i představení v praxi. Po celou dobu akce bude dostupná pestrá nabídka občerstvení a nápojů.

Centrum Paraple nezapomíná ani na ty nejmenší: v dětském stanu se bude tvořit, chybět nebude oblíbené malování na obličej, skákací hrad či dopravní hřiště. Děti se mohou těšit také na pohádku v podání tradičního loutkářského divadla Zvoneček.

beh pro paraple
Běh předchozích ročníků. (NetwIN production)

Jako vstupenka na akci a možnost zúčastnit se Běhu, bude sloužit speciální tričko, které lze zakoupit přímo na místě nebo na oficiálním webu Centra Paraple.

svěrák Paraple
Zdeněk Svěrák s paraplem. (NetwIN production)

Podle zdroje: TZ NetwIN production

Poznámka: Posláním Centra Paraple je již od roku 1994 pomáhat lidem po náhle vzniklém poškození míchy uskutečnit změnu ve svém dosavadním fungování a nastavení tak, aby se v jejich životě vyrovnaly příležitosti běžné pro jejich vrstevníky bez znevýhodnění. Klienty podporuje v jejich seberealizaci krátce po úrazu i v průběhu dalšího života.