Redakce Epoch Times

16. 9. 2019

Spletité vyšetřování v USA pokračuje. Redaktor deníku Epoch Times Jeff Carlson dlouhodobě sleduje vývoje skandálu SpyGate, který se točí okolo údajného zasahování Ruska do prezidentských voleb v USA v roce 2016.

Z původního podezření Donalda Trumpa (Republikáni) z údajné spolupráce s Ruskem, které se ani po měsících vyšetřování nepotvrdilo, se nyní vyšetřování přesunulo na druhou stranu.

Otázkou je, zda měla administrativa prezidenta Baracka Obamy (Demokraté) dostatečné důkazy na to, aby nechala odposlouchávat člena Trumpova volebního týmu v období právě probíhajících voleb. A také na jakých základech a zdrojích byla vznesena obvinění Donalda Trumpa a spuštěno jeho následné vyšetřování.

Nové skutečnosti

Odhalení původu ruského špiona CIA vyvolalo řadu otázek včetně toho, jak CIA použila získané informace – a jaká byla kvalita těchto informací.

Zejména se zdá, že špion byl klíčovým zdrojem obvinění z ruského zásahu do voleb v roce 2016.

Bližší prozkoumání údajného pozadí špiona však ukazuje komplikovaný obraz. Zdá se, že přímý nadřízený špiona byl zmíněn v takzvaném Steeleově fasciklu (který sloužil k rozběhnutí vyšetřování z údajné Ruské spolupráce) a je možné, že informace poskytnuté tímto špionem mohly být v dokumentaci zahrnuty.

Steelův fascikl je soukromá zpravodajská zpráva napsaná v období od června do prosince 2016, která obsahuje obvinění ze spiknutí mezi prezidentskou kampaní Donalda Trumpa a vládou Ruska během voleb v roce 2016.

Samotný Christopher Steele je bývalým agentem MI6 a spoluzakladatelem soukromé špionážní agentury Orbis, která byla najata (zprostředkovaně kampaní Hillary Clintonové), aby vytvořila kompromitující materiály na Donalda Trumpa.

Je pravděpodobné, že špion, který ve Spojených státech žije od května 2017, se nyní dostal do pozornosti amerického právního zástupce Johna Durhama, který v současné době zkoumá původ vyšetřování Trumpovy kampaně. Více…

Celý článek Jeffa Carlsona naleznete zde.

Spygate: Pravdivý příběh o tajné dohodě k sesazení Donalda Trumpa

Pro zvětšení infografiky klikněte na obrázek. (Epoch Times)
Pro zvětšení infografiky klikněte na obrázek. (Epoch Times)

Když se v roce 2016 konaly prezidentské volby v USA, ve kterých proti sobě stáli Hilary Clintonová za Demokraty a Donald Trump za Republikány, byla na veřejnosti a v zákulisí rozehrána velká hra s cílem diskreditovat kandidáta republikánů Donalda Trumpa.

Obvinění proti Trumpovi založené na jeho údajné tajné dohodě s Ruskem a odposlouchávání člena jeho prezidentské kampaně mají dohru ještě dnes. Více...

POZNÁMKA: Úvod k článku napsal Milan Kajínek.

Související články

Přečtěte si také

Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky
Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky

První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.

Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami
Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami

Divoké květiny jsou úžasným doplňkem každé zahrady, protože propojí i tu nejformálnější zahradu s přírodním prostředím.

Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci
Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci

Brzy zjistil, že věda, v niž pevně věřil, je chybná a chybí jí klíčové důkazy pro její teorie, přestože tyto teorie byly vydávány za fakta.

Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog
Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog

Účast ve volbách do Evropského parlamentu je obvykle v České republice i dalších unijních státech nižší než v případě hlasování do národních parlamentů.

Tajemství a kouzlo cremonských houslí
Tajemství a kouzlo cremonských houslí

Housle, nejcennější a nejprestižnější z rukodělných nástrojů, dominovaly hudbě po staletí. Mají dlouhou historii a jejich počátky zůstávají zahaleny tajemstvím.