Matthew Vadum

3. 1. 2020

Oregonský soud, který poprvé legálně „posvětil“ jednotlivci jeho nebinární genderovou identifikaci, tento status anuloval a na svém rodném listu si tento člověk obnovil pohlaví na „muž“.

K obrovské nelibosti transgenderového hnutí a průmyslu, jenž jej podporuje, si o změnu zažádala ikona transgenderového aktivismu, James Shupe. Schupe navíc odsoudil hnutí a záměr na změnu pohlaví označil za podvod.

„Říkám, že můj příběh by měl sloužit jako velké varování všem, od mužů jako jsem já, se sexuální parafilií a falešnými představami o bytí ženou, po právníky, doktory, soudce, terapeuty a zákonodárce, kteří celý tento odporný příběh umožnili,“ napsal Shupe v e-mailu pro The Epoch Times.

Zprávy o navrácení sexuálního statusu Schupeho propukly 31. prosince po rozhovoru s Tylerem O’Neilem z PJMedia. „Ta šaráda nebýt mužem a právní výmysly, to vše skončilo,“ řekl Schupe.

„Ty lži za mými smyšlenými změnami pohlaví, něčeho, na čem jsem se hanebně podílel, nejdříve změna na ženu a pak na nebinární pohlaví, to vše bylo navždy odhaleno. Opravdový pohled na události nahradil podvod, který mi umožnil stát se legálně první americkou nebinární osobou.“

„Soudní záznam byl nyní opraven a obhájci LGBT hnutí teď nemůžou použít moje historicky první soudní rozhodnutí o nebinárnosti na obhajobu jejich toxické agendy.“

„Jsem muž a vždy jsem jím byl. To je moje biologická pravda, jediná věc, která mi umožnila vrátit se do reality.“

Shupe se narodil ve Washingtonu DC v roce 1963. V letech 1982–2000 sloužil v armádě USA. Třicet let byl ženatý se svou ženou Sandy. Jako transgenderová žena se začal identifikovat v roce 2013. Podstoupil hormonální léčbu, která měla nepříjemné vedlejší účinky, a legálně si nechal změnit své jméno na Jamie a pohlaví na ženské. Chirurgický zákrok na změnu pohlaví nepodstoupil.

O pár let později si nechal změnit pohlaví opět. V roce 2016 vydala soudkyně Amy Holmes Hehnová v Oregonu rozhodnutí o změně Shupeho pohlaví z ženského na nebinární.

Shupe byl oslavován hnutím LGBT a hlavními médii vyzdvihován jako odvážný průkopník.

Změna pohlaví a snaha žít jako nebinární mu ale dle jeho slov problémy nevyřešily

„Změny pohlaví měly sloužit ke zlepšení mých mentálních zdravotních problémů, ale naopak se to zhoršovalo. Ze silné marihuany jsem se stal psychotický. Začal jsem slýchávat zvuky bubnování a měl jsem vize, že jsem nějaká Indiánka,“ řekl pro PJMedia. „Začal jsem věřit, že jsem něco jako vyvolený, který byl vybrán, aby nastolil v Severní Americe třetí pohlaví. Myslel jsem si, že tohle se mi ty vize snažily naznačit.“

Shupe řekl, že se přiklonil k transgenderové identitě coby řešení svých psychologických problémů, které měly být řešeny konvenčně.

„Kvůli hormonům jsem třikrát skončil na psychiatrii, v očích jsem měl krvavé sraženiny kvůli hladině estrogenu, která byla 2 585 místo 200, měl jsem nízkou hustotu kostí, problémy s močovým měchýřem a byl jsem emočně nestabilní,“ uvedl.

„Krevní testy ukazovaly, že mám náběh na nemoc ledvin … asi 18 měsíců, měl jsem chronické dermatologické potíže a kožní reakce na estrogenové náplasti, v kuchyni jsem odpadl kvůli Spironolactonu [diuretický lék].“

Shupe se rozhodl být znovu mužem

Poté, co Shupe změnil svou „politickou“ perspektivu, právní firma za práva gayů, Lambda Legal, jejíž klientem do té doby byl, jej přestala zastupovat. I když předtím podporoval transgenderové jednotlivce sloužící v armádě, nyní vítá politiku Donalda Trumpa o členech armády, kteří mají žít dle svého pohlaví při narození.

19. prosince 2019 podepsala Patricia L. McGuire, soudkyně v Oregonu, rozhodnutí o změně pohlaví Shupeho na muže a změně jména na James Clifford Shupe.

„I přes šest let hormonální léčby se mé pohlaví nezměnilo a zůstal jsem stejným biologickým mužem jako při narození. Když se za tím zpětně ohlédnu, má změna pohlaví na nebinárního byla pouhým psychologickým, zhoubným právním výmyslem a chci mít znovu své mužské pohlaví,“ řekl Shupe pro PJMedia.

Z původního článku newyorské edice The Epoch Times přeložil: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci
Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci

Jeden z deseti mladých dospělých v průzkumu přiznává příznaky těžké deprese, střední příznaky zhruba 16 procent.

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu
Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE.

Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla
Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla

„V krásně zrekonstruované Vindyšově továrně jsem dnes diskutoval s osobnostmi českého byznysu na konferenci reVize Česka,“ uvedl v pondělí prezident Petr Pavel na svém účtu X.

Žáci se mohou přihlásit do druhého kola přijímaček na SŠ, termín je do pátku
Žáci se mohou přihlásit do druhého kola přijímaček na SŠ, termín je do pátku

Uchazeči o studium na středních školách, kteří doposud neuspěli v přijímacím řízení, mohou od dnešního rána podat v systému DiPSy přihlášku do druhého kola.

EU chce zahájit přístupová jednání s Ukrajinou v červnu, přesvědčuje Maďarsko
EU chce zahájit přístupová jednání s Ukrajinou v červnu, přesvědčuje Maďarsko

Evropská unie usiluje o formální zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem do konce června.